Рахманін про АОЗ
Скриншот з відео

Народний депутат і член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін оприлюднив обсяги боєприпасів з переліку критичної номенклатури, які впродовж року Агенція оборонних закупівель (АОЗ) поставила на фронт. Деяких позицій вистачить лише на кілька годин бою.

Про це Рахманінов розповів під час ефіру на УП.

Він оприлюднив офіційні дані, які отримав на свій запит, щодо обсягів зброї, поставленої АОЗ на фронт впродовж 2024 року.

“Це офіційна довідка надана комітетом. Увага, ми беремо тільки критичну номенклатуру боєприпасів. Ми беремо потребу Генштабу, яка є. І є критична номенклатура боєприпасів, поставлених протягом року. По одному боєприпасу… те, що оставлене, вистачить менше ніж на три місяці. По другому – на місяць, трохи більше. По одному – на тиждень, по четвертому – на чотири дні, по п’ятому – на один день, і ще по одному боєприпасу – на чотири години бою… те, що поставлене АОЗ за рік, 300 осіб, з величезними зарплатами, з квазісамостійністю, яку до речі багато в чому не обмежили”, – заявив Рахманін.

Він наголосив, що це є цифри, “з якими дуже важко сперечатись” і вони демонструють наскільки Агенція є ефективним закупівельником.

“Моя особиста точка зору, не знімаючи відповідальність (з АОЗ, – ред.), це провал Міністерства оборони. Бо воно зробило такий АОЗ, призначило такого керівника, вона так забезпечила їхню роботу”, – прокоментував нардеп.

Нагадаємо, що раніше Рахманін вже говорив про це. Зокрема він заявляв, що призначення Марини Безрукової директоркою АОЗ і формування наглядової ради підприємства відбувалося за ініціативи глави Міноборони Рустема Умєрова. І наслідки цього конфлікту можуть бути катастрофічними, адже під питанням укладання довгострокових контрактів. Він також зазначав, що Державна прикордонна служба значно ефективніше закуповує зброю, ніж Агенція оборонних закупівель. 

Читайте також: Нардеп Рахманін розповів, як Україна може вирішити дефіцит боєприпасів для ЗСУ

Нагадаємо, що 27 січня у ЦПК повідомили про реєстрацію провадження щодо Умєрова. Це сталося після того, як 24 січня він оголосив про рішення не подовжувати контракт із директоркою Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою.

“Голова Міноборони всупереч закону відмовився виконувати рішення Наглядової ради АОЗ. Також Умєров звільнив двох членів Наглядової ради – Тараса Чмута і Юрія Джигиря. Ми впевнені, що за ці дії доведеться відповідати, і НАБУ має ретельно перевірити мотиви та наслідки рішень міністра”, – йшлося у повідомленні.

Раніше Безрукова в інтерв’ю hromadske розповіла про те, що напруга між нею і Міноборони почалася раніше.

Як стало відомо 29 січня, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розпочало досудове розслідування проти міністра оборони Рустема Умєрова. Його підозрюють у зловживанні владою.

Читайте також: Протистояння в Агенції оборонних закупівель загрожує зривом поставок озброєнь, – NYT

Подібні

Верещук анонсувала новий законопроєкт зі змінами щодо проходження ВЛК

Він стосується обмежено придатних осіб

У США призупинили програму United for Ukraine: з чим це пов’язано

Наразі не приймають форми I-134A, онлайн-запит на підтримку та декларації про фінансову підтримку

Відсторонення Порошенка від участі у пленарних засіданнях можуть скоротити до кількох днів, – Потураєв

Бо у Європі не зрозуміють такого тривалого “покарання”

У Литві заявили про готовність розглянути відправку до України своїх миротворців

“Ми також повинні взяти на себе відповідальність за стабільність у Європі”