Марченко про забезпечення військових
Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 30 травня, на засіданні Верховної Ради у першому читанні депутати проголосували за проєкт закону №9342 щодо повернення премій військовим.

Про це повідомив народний депутат Дмитро Разумков.

“Щоб покращити законопроєкт, до другого читання будемо вносити поправки з урахуванням норм, які передбачав альтернативний проєкт “Розумної політики” №9342-1. Також будемо вимагати доручити Кабінету Міністрів протягом 14 днів з дня набрання чинності закону, подати на розгляд Парламенту нову схему посадових окладів військовослужбовців (тарифну сітку), щоб вони самостійно не змогли це змінити і “кинути” наших військових”, – йдеться у повідомленні.

Таким чином Рада зробила перший крок до ухвалення закону про повернення премій військовослужбовцям. На черзі друге читання, до законопроєкту ще вноситимуть правки.

Народна депутатка Анастасія Радіна нагадала, чому виникла проблема з доплатами військовим.

У лютому цього року через критичну нестачу коштів уряд був змушений скасувати доплати у 30 тис. грн військовим, які не перебувають на передовій. Внаслідок цього у кричуще несправедливому становищі опинились травмовані військові, яких ВЛК визнала тимчасово непридатними з переглядом через 6 або 12 місяців, а військове командування вивело поза штат.

Оскільки тимчасово непридатні поза штатом не мають посади, а отже і оплати за посадою, вони опинились на мізерному забезпеченні на рівні 700-900 гривень на місяць.

Новий законопроєкт №9342:

  • По доплатам: “Під час дії воєнного стану військовослужбовцям щомісячно виплачується додаткова винагорода від 30 000 – 100 000 гривень пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань в порядку, розмірах та на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів України”.
  • Також є норма по строковикам у розмірі 6000 грн / місяць пропорційно часу проходження військової служби.
  • Також доплати 6000 грн / місяць передбачені для військовослужбовців, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво)  під час ведення бойових дій, та які зараховані у розпорядження відповідного командира під час тимчасової непридатності до військової служби.

Законопроєкт 9342-1: Що він передбачає

  • Чітке закріплення розміру виплат для військових мінімум у 30 тисяч, щоб не залишати це на розсуд Уряду. Стеля в 100 тисяч залишається як зараз.
  • Вирішення питання поранених захисників, виведених поза штат. Якщо в основному законопроекті №9342 пропонується перевести таких військових на щомісячну зарплатню у 6 тисяч грн, то №9342-1 пропонує зберегти за ними попередню зарплату протягом 2-х місяців з моменту виведення поза штат. У цей період їм командування шукатиме роботу на штабних посадах чи у військкоматах. Якщо роботи не знайдено, то військові підлягають звільненню з військової служби, окрім випадків, коли вони висловили бажання її продовжувати. У випадку продовження вони поза штатом будуть отримувати 2 мінімальні зарплати, станом на зараз це 13,4 тисяч грн.
  • Пропонується надати строковикам можливість лише за власним бажанням мобілізуватися до ЗСУ. Таким чином вони отримають більші виплати і всі соціальні гарантії військовослужбовців, але при цьому після перемоги матимуть можливість одразу стати цивільними, тобто демобілізуватися.
  • Також пропонується визначити, що на період воєнного стану сумарна тривалість щорічної основної відпустки протягом року становить 30 днів, але за один раз військовослужбовець зможе скористатися частиною безперервної щорічної основної відпустки тривалістю до 10 днів.

Нагадаємо, робоча група Верховної Ради подала законопроєкт №9342 по доплатам військовим. Ця ініціатива йде на заміну поправки “про повернення 30 тисяч гривень” до законопроєкту №8312.

Подібні

Європейський ринок лишається відкритим для українських товарів, – Стефанішина

Наразі про жодне припинення вільної торгівлі ЄС з Україною не йдеться

Перед тим, як говорити із Путіним, Трамп поспілкувався телефоном з європейськими лідерами

На 19 травня запланована телефонна розмова Трампа із Путіним

Сибіга розповів, яку нову тактику використовує ЄС для боротьби з російськими олігархами

Міністр закликав й інші держави наслідувати прикладу ЄС

Радник Путіна заявив, що СРСР й досі існує, а війна в Україні — “внутрішній процес”

Він додав, що правову оцінку щодо розпаду СРСР мають надати фахівці з конституційного права