ЧЕСНО про нардепів прогульників і комітети
Фото: Зал засідань Верховної Ради

Сьогодні, 22 липня, Верховна Рада України підтримала законопроєкт №12414 з правками щодо НАБУ і САП.

Про це повідомив народний депутат фракції “Голос” Ярослав Железняк.

“Парламент проголосував в цілому за законопроєкт №12414 і по факту ліквідував всю незалежність НАБУ та САП. За – 263 нардепи”, – зазначив він.

Железняк пояснив, що окремі пункти цього законопроєкту ліквідовують незалежність антикорупційних органів НАБУ та САП та підпорядковують їхню діяльність генпрокурору. За інформацією Железняка, сьогодні законопроєкт відправлять на підпис спікеру ВРУ Руслану Стефанчуку та президенту України Володимиру Зеленському.

Вранці, 22 липня, НАБУ і САП виступили з офіційною заявою щодо законопроєкту про їхнє підпорядкування Офісу генпрокурора. Вони заявили, що ці правки “фактично знищують незалежність НАБУ і САП”.

У заяві вказано, що законопроєкт передбачає, що:

  • генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору;
  • має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і, в разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам;
  • може закрити розслідування на вимогу сторони захисту;
  • сам вирішує спори про підслідність;
  • самостійно підписує підозри топпосадовцям;
  • керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки генпрокурор.

На сайті ВР вже з’явився текст законопроєкту з правками про НАБУ, САП і Офіс Генпрокурора. Також там є правки щодо Бюро економічної безпеки.

“Доручати Бюро економічної безпеки України розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності інших органів досудового розслідування, має Генеральний прокурор (особа, яка виконує його обов’язки)”, – йдеться у тексті документа.

Зазначається, що законопроєкт вже відправили на підпис президенту.

Ситуація навколо НАБУ і САП

Вранці 21 липня стало відомо, що СБУ та Офіс генпрокурора провели обшуки у працівників Національного антикорупційного бюро в межах операції з “нейтралізації російського впливу на НАБУ”.

Протягом дня з’явилися новини про те, що:

Згодом у НАБУ повідомили про близько 70 обшуків стосовно щонайменше 15 працівників НАБУ. Бюро наголосило, що слідчі дії проводяться без судових ухвал.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що СБУ без офіційного попередження, передбаченого чинним законодавством, прийшла до САП з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю. При цьому у відомстві акцентували, що перевірку організовано, коли керівництво НАБУ та САП перебуває в офіційному закордонному відрядженні.

“Указані заходи можуть призвести до розкриття інформації щодо негласних слідчих дій у рамках численних кримінальних проваджень, які наразі розслідуються НАБУ і САП. Закликаємо працівників СБУ суворо дотримуватися норм чинного законодавства, щоб унеможливити “злиття” інформації та зрив розслідування топкорупційних справ, розпочатих НАБУ і САП”, – підсумували в САП.

Читайте також: НАБУ готувало підозру Тімуру Міндічу — співвласнику “Студії “Квартал 95”, — “УП” про причини ситуації навколо Бюро

Подібні

СБУ оприлюднила факти витоку закритої інформації з НАБУ: у Христенка знайшли протоколи “негласних слідчих дій”

А також десятки особових анкет кандидатів на посади детективів Бюро

Мерц став тим, хто переконав Трампа стати на бік України, — глава МЗС Німеччини

“Канцлер налагодив розумні стосунки з президентом США”

Рада ухвалила законопроєкт з можливістю тиску на журналістів, — нардепка від “СН” Радіна

Тепер медійників можна буде притягнути до адмінвідповідальності просто за згадку про адвоката

РНБО запровадила мораторій на перевірки бізнесу державними органами: що він передбачає

Він стосується “необґрунтованих перевірок”