Російський диктатор Володимир Путін звинуватив Збройні сили України в нічному ударі по окупованому Старобільську Луганської області та наказав військовому керівництву підготувати кроки у відповідь.
Свою заяву очільник Кремля зачитав під час урочистостей у Кремлі, повідомляють росЗМІ.
За твердженням Путіна, атака була цілеспрямованою і здійснювалася у кілька етапів.
“Удар не був випадковим. Він пройшов у три хвилі, 16 БПЛА в одне й те саме місце. Звичайно, деталі ми будемо розслідувати”, — заявив російський диктатор.
За озвученими ним даними, внаслідок удару шість осіб загинули, 39 зазнали поранень, а ще 15 вважаються зниклими безвісти. Путін назвав подію “терористичним ударом” і зажадав від свого оборонного відомства конкретних військових дій.
“Я доручив Міністерству оборони підготувати пропозиції щодо відповіді, оскільки обмежитися заявами в такій ситуації просто неможливо”, — наголосив очільник РФ.
Крім того, Путін спробував виправдати успішну атаку на тилові позиції окупантів нібито невдачами ЗСУ на лінії фронту, заявивши, що у такий спосіб Київ намагається “відвернути увагу” і “звалює на Росію всі поточні проблеми”. Також він додав, що Москва планує апелювати до міжнародного співтовариства.
Нагадаємо, нещодавно Сили оборони України завдали удару по низці об’єктів у Москві і Московській області, загалом у той день зафіксовано понад тисячу дронів. Проте Путін цю українську атаку не коментував і відповіддю на неї не погрожував.
Читайте також: Сили оборони уразили склади боєприпасів, ППО, пункти управління і живу силу РФ
Що сталося в Старобільську:
У соціальних мережах з’явилися повідомлення про повітряний удар по тимчасово окупованому Старобільську Луганської області, який стався в ніч на 22 травня. Зокрема, OSINT-аналітик під ніком Necro Mancer опублікував у соцмережі X інформацію про ймовірне влучання в будівлю Старобільського професійного коледжу педагогічного університету. На оприлюднених фото- та відеоматеріалах зафіксовано масштабні руйнування корпусу навчального закладу — внаслідок вибуху повністю знищено цілу секцію будівлі з першого по останній поверх.
Українське командування стверджує, що це була атака по військовій інфраструктурі — зокрема, по одному зі штабів підрозділу російської армії “Рубікон”. Повідомлення про те, що атакований був цивільний об’єкт, у Генштабі ЗСУ назвали дезінформацією.








