Путін про умови мирних переговорів
Фото: сайт Кремля

У Кремлі зростає усвідомлення того, що Захід не піддається ядерним погрозам, і очільник Росії Володимир Путін шукає нові способи змусити дотримуватися своїх червоних ліній.

Про це йдеться у матеріалі The Washington Post.

“На початку вересня Путін попередив, що якщо Захід схвалить удари України вглиб Росії, це означатиме, що Москва перебуває у стані війни з НАТО, російські пропагандисти кинулися брязкати ядерною зброєю. Але всередині Кремля зростає розуміння того, що повторне використання ядерної погрози починає втрачати свою силу, а “червоні лінії” Москви постійно перетинаються”, – йдеться у матеріалі.

Видання зазначає, що аналітики і чиновники з кола російських дипломатів кажуть, що “Путін шукає більш виважену і обмежену відповідь Заходу”.

Читайте також: МАГАТЕ закликало РФ повернути під контроль України Запорізьку АЕС

“Сталося перенасичення ядерними загрозами. До таких заяв вже є імунітет, і вони нікого не лякають”, – зазначив виданню російський чиновник.

Інший співрозмовник видання – російський академік, назвав ядерний варіант “найменш можливим” зі сценаріїв.

“Він дійсно призведе до невдоволення серед партнерів Росії на глобальному Півдні, а також тому, що, очевидно, з військової точки зору, він не дуже ефективний. Вся ця дискусія про ядерний поріг перебільшує загрозу такого типу ескалації і недооцінює можливість альтернативних варіантів. Оскільки Захід має глобальну військову інфраструктуру… можна знайти багато вразливих точок”, – вважає він.

Путін шукає заміну ядерній загрозі

У матеріалі зазначають, що наразі російський диктатор “шукає різні варіанти”, щоб стримати західну підтримку України і спробувати забезпечити дотримання своїх “червоних ліній”.

“Є варіанти, які він не хоче застосовувати, а є варіанти, які він готовий розглянути вже сьогодні. І він вважає ядерну зброю найгіршим варіантом для всіх, в тому числі і для себе”, – каже засновник французької політичної консалтингової компанії R-Politik Тетяна Станова.

Вона зазначила, що ядерні заходи або прямий напад на територію НАТО будуть розглядатися лише в тому випадку, якщо Путін “відчує загрозу існуванню Росії в її нинішньому вигляді, коли він вважатиме, що іншого виходу немає”.

“У такій ситуації Захід повинен піти набагато далі, ніж те, що він обговорює зараз”, – вважає Станова.

Якою може бути відповідь РФ

“Російські офіційні особи вже, здавалося, були певною мірою заспокоєні очевидними коливаннями Сполучених Штатів щодо зняття обмежень на завдання ударів Україною по військових цілях у глибині Росії за допомогою західних ракет. Зростало очікування, що якщо дозвіл буде надано, то він буде “дуже обмеженим”, – кажуть аналітики та чиновники.

Читайте також: Україна в ОБСЄ: Кожен день затримки з дозволом на удари далекобійною зброєю означає удар РФ по будинку, лікарні чи школі

Водночас оточення все ще тисне на Путіна, щоб він “якось відповів і не допустив постійного перетину “червоних ліній”.

“Москва може відповісти диверсійними операціями проти військових об’єктів або іншої інфраструктури на Заході, де участь Росії буде важко довести. Вона також може звернутися до маріонеткових угруповань, які вже борються проти західних інтересів, таких як ополчення Хуті в Ємені, яке нападає на судна в Червоному морі… Він не хоче, щоб ситуація переросла в щось драматичне або радикальне, в сенсі ядерної зброї або прямих бойових дій між нашими військами і його військами, але [це] не означає, що не відбувається нічого серйозного”, – прогнозує почесний професор військових досліджень Королівського коледжу в Лондоні Лоуренс Фрідман.

Читайте також: Путні їздив до Монголії, щоб отримання благословення шаманів на застосування ядерної зброї, – Spiegel

Пов’язаний з Кремлем політолог Сергій Марков припускає, що можливими відповідями можуть стати закриття посольства Великої Британії в Москві та удари по авіабазах у Польщі та Румунії, де базуються винищувачі F-16, які розгортає Україна.

“Оскільки Росія впевнена, що в якийсь момент удари по Москві обов’язково відбудуться, то ми повинні вдарити першими”, – сказав він.

Крім того, на його думку, Путін може спробувати збільшити загрозливу риторику і розіграти “золоту карту”, пішовши на ескалацію перед виборами у США.

“Якщо Путін піде на ескалацію, то США будуть боятися ядерної війни, і Трамп переможе“, – каже Марков.

Співрозмовники видання зазначають, що диктатор РФ навмисне озвучує свої загрози неоднозначно: ніколи не говорить конкретно, що збирається робити. І від того кожна людина додумує власні варіанти і сценарії, здебільшого найгірші. Але насправді навіть близьке оточення Путіна не знає, що він утне в тому чи іншому випадку. Більш того, цього не знає навіть сам Путін.

Читайте також: Якщо Україна не отримає гарантію членства в НАТО, то єдиною альтернативою для неї буде виробництво власної ядерної зброї, – Рибачук

Подібні

Лубінець розповів, скільки українців загинули протягом листопада через війну

Протягом листопада війна РФ проти України забрала життя щонайменше 165 мирних жителів,…

Посилення санкцій на РФ можуть можуть змусити Путіна до переговорів з Україною, — Foreign Affairs

Посилення санкцій може змусити РФ шляхи піти на переговори з Україною. Одними…

Україна надала підтримку сирійським повстанцям і сприяла поваленню режиму Асада та поразці РФ, – The Washington Post

Йдеться про безпілотники і інструкторів

Трамп не виключає зменшення допомоги Україні і знову погрожує виходом США з НАТО

Американський лідер відмовився відповісти, чи спілкувався він з Путіним після обрання