Путін хоче укласти домовленості, які зможе порушити
Скриншот з відео

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що заяви російського диктатора Володимира Путіна про нелегітимність українського уряду і можливої майбутньої мирної угоди можуть стати інструментом для виправдання порушення будь-яких домовленостей з Україною.

Про це йдеться у матеріалі ISW.

“Путін вказав, що не розглядатиме мирні угоди як обов’язкові для виконання, поки діє указ президента Володимира Зеленського від 2022 року про заборону переговорів із ним. Однак, навіть якщо українська сторона погодиться скасувати цей указ, Путін, імовірно, знайде нові підстави для порушення домовленостей”, – вважають аналітики.

Вони вважають, що Кремль створює юридичне підґрунтя для ігнорування майбутніх угод, маніпулюючи неправдивими інтерпретаціями українського законодавства. 

“Путін вже заявив, що Зеленський втратив легітимність через непроведення виборів у 2024 році під час воєнного стану, а Верховна Рада є нібито єдиною законною гілкою влади. При цьому він закликає її до неконституційних дій, які в подальшому можуть бути використані для того, щоб оголосити цей орган влади “нелегітимним”, щоб виправдати свої вимоги повної зміни режиму в Києві і своє небажання вести переговори з українською владою“, – кажуть аналітики.

Читайте також: Посадовці ЄС обговорюють повернення до закупівлі газу у РФ, але за умови припинення війни в Україні, – Financial Times

Такі заяви дають Путіну простір для маніпуляцій. Навіть якщо будуть досягнуті домовленості, Росія зможе їх швидко порушити.

Зазначається, що аналогічну тактику Кремль використовував і раніше, порушуючи Мінські домовленості 2014 і 2015 років.

“Навіть якщо Зеленський або інші представники українського уряду погодяться скасувати указ про заборону переговорів з Путіним, він, швидше за все, порушить будь-яку мирну або іншу угоду, яку він досягне з Україною, під фальшивим виправданням, що такі угоди є “недійсними”, доки він вважатиме, що може досягти своїх максималістських військових цілей за допомогою воєнних операцій”. – кажуть в Інституті вивчення війни.

Раніше видання The Times повідомляло, що Путін сумнівається щодо відновлення зв’язків з обраним президентом США Дональдом Трампом.

А Politico вважає, що в Україні сподіваються зіграти на тому, що Путін дратуватиме Трампа своєю непокірністю. Водночас зазначається, що Трамп вірить у свою здатність домовитися з Путіним через прямі переговори, посилюючи тиск санкціями й прагне “уникнути крайніх умов, які могли б привести до продовження конфлікту”.

Подібні

“Європа не зможе допомогти Україні, якщо не підвищить витрати на оборону”, — прем’єрка Латвії Сіліня

Премʼєр-міністерка Латвії Евіка Сіліня заявила, країнам Європи необхідно підвищити свої витрати на…

“За час повномасштабної війни Україна деокупувала 50% своїх територій”, — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський розповів, що моменту повномасштабного вторгнення Україна деокупувала 50%…

У НАТО переконані, що Росія хотіла вбити очільника німецького оборонного концерну Rheinmetall

НАТО підтвердило, що Росія планувала вбити керівника німецького концерну Rheinmetall Арміна Паппергера.…

В Україні створять поштовий банк на базі “Укрпошти”: які функції він виконуватиме

Кабінет міністрів України створить поштовий банк на базі державної “Укрпошти”. Йдеться про…