Офіс президента

Напередодні очікуваного старту мирного переговорного процесу представники Кремля неодноразово заявляли про небажання оголошувати 30-денне перемир’я та вступати у перемовини без попередніх умов. Тобто – шукають привід продовжувати війну.

Однак відверто заявити про це США у Москві не наважуються, адже побоюються, що адміністрація Дональда Трампа негайно посилить тиск на ослаблену санкціями економіку РФ. Тому єдиною у такому випадку лінією поведінки залишається спроба дестабілізації ситуації всередині України. Щоб у Вашингтоні вважали, що “корумпована” українська влада не може бути учасницею переговорів.

Подібна стратегія передбачає низку тактичних кроків, старт одного з яких днями намагався спровокувати нардеп Олександр Дубінський. У цьому йому не завадив навіть факт перебування під вартою за підозрою у державній зраді. Нагадаємо, це той самий Дубінський, який систематично поширював російську пропаганду про зовнішнє управління Україною, біолабораторії, назвав гасло “Слава Україні” нацистським.

Тепер він оприлюднив нові-старі дані про начебто наявну корупційну “схему” імпорту в Україну снарядів, придбаних за посередництва польської фірми “PHU Lechmar Sp. z o.o”. Цифр та реєстраційних даних Дубінський навів багато, однак нічого оригінального тут не додав, оскільки все це уже фігурує в інформаційному просторі з кінця минулого року.

Тоді деякі вітчизняні борці з корупцією, які захищали колишнє керівництво “Агенції оборонних закупівель”, намагалися знайти у процесі співпраці з поляками факти зловживання. Корупції вони не виявили, але свідомо чи ні розкрили низку непублічних каналів постачання в Україну зброї та боєприпасів. Чим викликали жорстку реакцію українських дипломатів та польських партнерів. До речі, усі закиди були спростовані в офіційних заявах Держприкордонслужби та Міноборони.

Читайте також: Дискусія про перерозподіл коштів ДПСУ на закупівлю озброєння вдарила по польському каналу постачання зброї в Україну, – Дещиця

Зрештою, справа зійшла нанівець негайно після відставки колишнього керівництва АОЗ, але як виявилося, дехто з бажаючих розхитати ситуацію в Україні про неї не забув. І ось у нещодавньому дописі Дубінського очевидно проглядають наміри її реанімувати.

Єдине, чого нового привносить у цю історію Дубінський, так це те, що кінцевими бенефіціарами укладених з польськими комерційними структурами він називає керівництво Офісу президента та особисто Володимира Зеленського.

Аргументи Дубінського доволі плутані, а походження цифр у об’єктивного читача викликає сумнів, адже провести повноцінне розслідування у наявних умовах Дубінський навряд чи мав змогу. Але головне у цій історії – не розслідування, а висновки, які судячи з усього, з’явилися ще до викладу основного матеріалу. І які, за дивним (насправді – ні) збігом обставин співпадають з меседжами стосовно співпраці України та Польщі у постачанні боєприпасів, які поширюють російські інформаційній канали “Z-спільноти” та кремлівська ботоферма в українському сегменті соціальних мереж.

Причому – співпадають настільки, що спадає на думку версія: і пост Дубінського, і російські наративи мають одне джерело походження. Звідси ж – “доказова база”, наведена у публікації підозрюваного нардепа.

Читайте також: ДПСУ спростувала шість міфів про делегування повноважень для закупівлі товарів оборонного призначення

Безумовно, одним постом у Телеграмі ситуацію в Україні не розхитати. Виглядає так, що у Дубінського та його колег “за порєбриком” завдання зробити багато подібних дрібних кроків, щоб поступово формувати суспільну думку у вигідному для себе і невигідному для інтересів України напрямку.

Втім, конкретно у цьому випадку Дубінський вочевидь прорахувався. Одна справа, коли комерційні контракти критикують журналісти-розслідувачі з репутацією. Інша – коли в унісон з ними лунає голос підсанкційної особи (на Дубінського США наклали економічні санкції у 2021 році), підозрюваної в Україні у державній зраді.

Тож ця історія має яскраво виражене політичне замовлення, а метою Дубінського є не викриття корупції, а спроба зірвати постачання снарядів та підірвати довіру США до влади. Тож якщо така особа як Дубінський критикує, то керівництво України все робить вірно.