Після розмови з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, президент США Дональд Трамп погодився відкласти запровадження 50% мит на товари з ЄС до 9 липня і продовжити торгівельні переговори.
Про це повідомляє Financial Times, про цю розмову розповів сам Трамп.
“Вона сказала, що хоче перейти до серйозних переговорів. Ми мали дуже приємну розмову. Вона сказала, що ми швидко зустрінемося і подивимося, чи зможемо щось вирішити”, – повідомив президент США.
Пізніше у Truth Social він написав, що це був “його привілей продовжити дедлайн”.
Мита для ЄС
Раніше повідомлялося, що Фон дер Ляєн заявила, що ЄС готовий “швидко і рішуче” просунути торгівельні переговори з США, але президент Трамп має повернутися до початкового 90-денного терміну переговорів.
“Європа готова швидко і рішуче просунути переговори. Щоб досягти хорошої угоди, нам потрібен час до 9 липня”, – написала фон дер Ляєн у соцмережах після “хорошої розмови” з Трампом.
Читайте також: США ввели мита до 3521% на імпорт батарей з Азії: як це сталося
Її офіс підтвердив, що вона ініціювала контакт. Заява свідчить про можливу зміну позиції комісії щодо пошуку компромісу.
“Ця розмова, яка стала першою публічно оприлюдненою розмовою між двома лідерами з моменту інавгурації Трампа, відбулася через два дні після того, як президент США заявив, що з 1 червня введе 50% мита на імпорт з ЄС у відповідь на, як він висловився, незадовільні переговори з Брюсселем”, – пише видання.
Зазначають, що це стало “значним загостренням трансатлантичної торгової війни”, що назрівала, і здивувало європейських перемовників. Трамп призупинив введення 20% мит на імпорт з ЄС, яке було заплановане на квітень, щоб розпочати 90-денні переговори, які мали завершитися 9 липня.
Також повідомляється, що головний торговий переговорник Єврокомісії Марош Шефчович закликав до “взаємної поваги, а не погроз” і заявив, що Брюссель захищатиме свої інтереси у відповідь на ескалацію Трампа.
Читайте також: Трамп назвав умову, за якої готовий послабити нові митні тарифи для країн ЄС: мають закупити енергоносії у США