Нардепка Білозір прокоментувала резолюцію ПАРЄ
Фото: Лариса Білозір/Telegram

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Теодорос Русопулос шкодує про рішення грузинської делегації вийти з Асамблеї. Адже це ставить під загрозу діалог, який би сприяв поверненню країни в демократичне русло.

Про це повідомила народна депутатка України та Лариса Білозір.

“Я шкодую про рішення грузинської делегації вийти з ПАРЄ після голосування в Асамблеї щодо ратифікації повноважень делегації за певних умов. Адже це ставить під загрозу діалог, який міг би допомогти просунути демократичні стандарти в Грузії”, – зазначив Русопулос.

Як відомо, раніше Асамблея вирішила ратифікувати повноваження грузинської делегації, але призупинила багато прав своїх членів. У ПАРЄ заявили, що переглянуть повноваження у квітні в світлі прогресу, досягнутого грузинською владою щодо подолання “демократичного відступу” в країні. Однак повноваження оскаржили ще в день відкриття зимової пленарної сесії Асамблеї в Страсбурзі.

У резолюції, заснованій на доповіді Занди Калніня-Лукашевіца (Латвія, EPP/CD), Асамблея заявила, що перегляне повноваження на своїй сесії у квітні 2025 року “у світлі досягнутого прогресу” з низки питань. Затверджуючи повноваження, ПАРЄ призупинила чимало прав членів грузинської делегації “на чіткий знак засудження жорстокості поліції та інших порушень прав людини”. 

“Вони не можуть входити до п’яти з дев’яти комітетів ПАРЄ, бути доповідачами та спостерігати за виборами чи представляти Асамблею на певних заходах. Асамблея також заявила, що “вивчить шляхи посилення участі грузинської позапарламентської опозиції та громадянського суспільства в її діях щодо Грузії”, – зазначила Білозір.

Нагадаємо, у ПАРЄ відмовили українському нардепу Олександру Мережку та ще трьом співавторам зареєструвати правку визнання Путіна терористом. Він зазначив, що це не справа секретаріату – вирішувати, що для кого є образливим.

Подібні

NYT розповіли про “дипломатичну гру” Трампа і Путіна щодо завершення війни в Україні: що кажуть експерти

Путін прагнутиме якнайбільше поступок: і територіальних, і стратегічних

В Україні арештували “нові” активи російського олігарха Дерипаски на 2,11 млрд грн

Українські спецслужби арештували “нові” активи російського олігарха на 2,11 мільярди гривень. Йдеться…

Швеція оголосила про найбільший пакет допомоги для України: що туди увійшло

Швеція передасть Україні найбільший пакет військової допомоги. Його вартість становитиме 13,5 мільярда…

Дрони Сил оборони України вразили один з найбільших НПЗ у Росії – Волгоградський: що відомо

А вдалий удар іншого дрону, ймовірно припинив транзит нафти через Балтійський порт РФ