Павел про "Північний потік"
Фото: Взяте з відкритих джерел

Президент Чехії Петр Павел вважає трубопровід “Північний потік” законною ціллю для атаки у війні.

Про це повідомляє Novinky.

“Трубопроводи є стратегічною ціллю. Якби атака була спрямована на те, щоб перекрити постачання газу і нафти в Європу і повернути гроші назад в Росію, тоді – і я кажу умовно – це була б легітимна ціль”, – сказав чеський лідер.

Він також уточнив, що у нього “немає чіткої інформації про те, що саме Україна стоїть за підривами трубопроводів”. Він також заперечив, що атака на “Північний потік” спричинила “чималі проблеми для європейців”.

“На той час ми вже мали низку альтернатив, тому “Північний потік” не був критично важливим трубопроводом, від якого залежала енергетична безпека Європи. Безумовно, він спричинив певні ускладнення, але не такі, з якими ми не змогли б впоратися”, – пояснив Павел.

Підрив “Північного потоку”: що відомо

Наприкінці вересня 2022 року на двох нитках газопроводу “Північний потік” у Балтійському морі біля узбережжя данського острова Борнхольм стались чотири витоки. Розслідування показало, що трубопроводи були підірвані підводною вибухівкою, але наразі залишається невідомим, хто стояв за вибухами.

У західних ЗМІ з’явились матеріали з припущеннями, що за вибухом газопроводів “Північні потоки” могли стояти неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці.

Данія, Швеція та Німеччина почали власні розслідування того, що сталось.

Читайте також: Подоляк заперечує причетність України до вибухів на “Північному потоку”

В ЄС офіційно не звинувачували Росію у причетності до організації вибухів на газогонах, однак не відкидали такої можливості. Російський президент Володимир Путін оголосив винуватцями цих диверсій США, Україну та Польщу.

У лютому 2024 року Данія заявила про припинення розслідування вибухів у 2022 році на російських газопроводах “Північний потік” через нестачу підстав.

14 серпня 2024 року Німеччина видала ордер на арешт українця, якого підозрюють у підриві “Північного потоку”. Однак у прокуратурі Польщі заявили, що підозрюваний виїхав до України.

Читайте також: Підрив “Північних потоків”: WSJ стверджує, що Зеленський схвалив план, а потім скасував його, але Залужний не дослухався

Подібні

Китай відмовився від спільного з РФ проєкту щодо газопроводу через Казахстан: надто дорого

Постачання газу з РФ через Казахстан відбувається через один газопровід і він переповнений

США можуть визнати Крим російським, проте Вашингтон не вимагає цього від України, — WP

Пропозиція США стосується лише визнання Америкою

Стало відомо, скільки українців ввжаються безвісти зниклими або перебувають у полоні

В Україні понад 60 тисяч людей вважаються зниклими безвісти, з яких близько…

На Курщині українські десантники взяли у полон 9 російських вояків: як це було

Після нетривалого опору вони самі вирішили здатися