Посол України у Туреччині Василь Боднар повідомив, що Туреччина Києву не висувала жодних умов з приводу повернення командирів оборони Маріуполя.
Про це Боднар розповів в ефірі проєкту Радіо Свобода “Свобода Ранок”
“Насправді будь-яких умов, про які мені було б відомо, щодо повернення наших військовослужбовців не було висунуто. Навпаки, це якраз особливість цієї позиції турецької сторони як медіатора, яка надає так звані добрі послуги для того, щоб сам процес тривав. Її роль, звичайно, у цьому процесі також важлива. Оскільки піднімаються її рейтинги”, – пояснив Бондар.
Посол розповів, що переговори щодо звільнення командирів тривали кілька місяців. І до цього процесу був залучений “увесь дипломатичний авангард”. А президент піднімав це питання під час попередніх телефонних розмов зі своїм турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом.
Боднар вважає, що в такий спосіб Туреччина “посилює свої позиції на міжнародній арені і в комунікації з РФ”.
“Давайте не рахувати, що це тільки добрий жест в сторону України. Але це також посилення позицій Туреччини в комунікації з російською стороною”, – сказав посол.
Повернення командирів “Азова” в Україну
8 липня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Україну з Туреччини повертаються військові командири, які захищали “Азовсталь”, а потім після звільнення з російського полону за обміном перебували в цій країні.
П’ятеро командирів з “Азовсталі” повернулися в Україну у суботу. 8 липня ввечері Зеленський разом із командирами захисників “Азовсталі” приїхали до Львова.
Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков звинуватив Україну і Туреччину в порушенні домовленостей через повернення на батьківщину п’ятьох командирів, які захищали “Азовсталь”.
Командири захисників “Азовсталі” пообіцяли знову піти на фронт і ще сказати своє слово в бою.
Читайте також: Офіс президента відреагував на судилище “азовців” у російському Ростові