в окупантів дефіцит "Калібрів"
Фото: bulgarianmilitary.com
Станом на середину 2023 року Росія, попри західні санкції, наростила випуск ракет і навіть перевищила довоєнний рівень виробництва. Усі необхідні для виробництва компоненти закуповуються через Вірменію та Туреччину.

Про це пише New York Times.

“Росія зуміла подолати санкції та експортний контроль, запроваджений Заходом, і збільшила виробництво ракет. Він вищий за довоєнний рівень”, – пише видання.

За словами американських чиновників, на початку повномасштабної війни, через санкції Росія була змушена різко уповільнити виробництво ракет та іншого озброєння. Однак це тривало близько пів року. І вже до кінця 2022 року російське військово-промислове виробництво знову почало набирати обертів.

“Росія обійшла експортний контроль США, використовуючи свої розвідувальні служби та Міністерство оборони для організації нелегальних мереж, які займаються контрабандою ключових компонентів. Менш ніж за рік росіяни навчилися обходити експортний контроль, спрямовуючи ключові компоненти для виробництва через інші країни, наприклад Туреччину та Вірменію”, – повідомляє видання. 

Що означає збільшення виробництва російських ракет

Наразі чиновники США побоюються, що збільшення виробництва ракет “може означати особливо темну та холодну зиму для громадян України”.

“Завдяки прибуткам від високих цін на енергоносії Росія отримала можливість ввозити контрабандою мікроелектроніку та інші компоненти, необхідні для крилатих ракет та іншої високоточної зброї. І в результаті військове виробництво не лише відновилося, а й різко зросло”, – зазначає видання.

Високопоставлений представник західного міністерства оборони повідомив виданню, що раніше Росія могла виробляти 100 танків на рік, зараз – 200. Крім того, Кремль вже близький до виробництва двох мільйонів артилерійських снарядів на рік.

“Проте Росія все ж таки відчуває деякий дефіцит, наприклад, крилатих ракет повітряного базування Х-55”, – зазначають у матеріалі. 

Нагадаємо, що від початку повномасштабної війни армія РФ випустила по Україні понад дві тисячі ударних БпЛА типу “Шахед”. Вартість безпілотників сягає сотні мільйонів доларів.

Раніше у Моссаді зробили тривожну заяву щодо зброї, яку Іран планує передати РФ разом із “шахедами”. В Ізраїлі бояться того, що РФ віддасть Ірану у відповідь.

Подібні

Між Зеленським і Байденом “виникла напруга” через відмову України знизити мобілізаційний вік до 18 років, – The Telegraph

Цю суперечку називають однією з найгостріших між Києвом і Вашингтоном

У Грозному дрони вдало атакували будівлю з військовими РФ: Кадиров грозиться нищити “укронатівців”

Офіційно заявляють про чотирьох поранених силовиків у поліцейських казармах Чечні

Веніславський про розформування ТЦК: якщо їх зараз розпустити – краще не стане

“Наразі немає альтернативи ТЦК з такою ж ефективністю, яку дає цей орган”

Поліція проводить обшуки в “Укрзалізниці”у межах кримінального провадження: що відомо

Можливі незручності для пасажирів, як-то: обмеження доступу, додаткові перевірки чи затримки руху