опитування про оборону вторгення РФ
Фото Тіни Хартунг на Unsplash

Понад 80% жителів Києва вважають, що українська держава зробила недостатньо для підготовки до повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.

Про це свідчать результати опитування КМІС.

“46% заявили, що Україна абсолютно недостатньо зробила, а 36% – що недостатньо, але дещо було зроблено. 16% вважають, що Україна зробила достатньо”, – зазначено у результатах опитування.

Зазначають, що громадянам, які вважають, що Україна зробила недостатньо, ставили додаткове запитання: чому саме не вдалося підготуватися і пропонували декілька відповідей.

“Переважна більшість тих, хто вважає, що Україна зробила недостатньо, насамперед говорять, що політичній владі не вдалося докласти необхідних зусиль (72%)”, – йдеться ув аналізі.

Інші причини називалися рідше:

  • невіра самого населення у вторгнення (30%),
  • керівництво ЗСУ не змогло докласти зусиль (20%),
  • занадто великі ресурси у Росії (17%),
  • недостатня підтримка від Заходу (16%).

Опитування проводилося 25 липня – 3 серпня 2025 року. Всього було опитано 804 жителі Києва. 

Читайте також: Довіра до Зеленського продовжує падати третій місяць поспіль, — опитування

Подібні

У “Резерв+” тимчасово не працюють сервіси, пов’язані із підтвердженням інвалідності

У Міноборони запевняють, що це не впливає на вже чинні відстрочки

“Важливо мати конструктив із Варшавою”: Зеленський обговорив зі Свириденко конференцію з відновлення у Ґданську

Для Києва зараз критично важливо зберегти продуктивні та стабільні відносини із Варшавою

Стало відомо, скільки одиниць енергообладнання надійшло до України з початку 2026 року

Це генератори, трансформатори, модульні котельні, когенераційні установки і котли

ЗСУ отримають модернізовані бронеавтомобілі “Гюрза-2”: які головні характеристики

Головна фішка такої машини – оснащення ШІ