Польща депортувала українських журналістів
Скриншот з відео

Польща депортувала українських журналістів інформагентства “Район.ін.юа” Юрія Конкевича й Олександра Пілюка, які розслідували тему вантажних перевезень на польсько-російському кордоні.

Про це у Facebook повідомляє Національна спілка журналістів України.

Українців затримали 7 березня, коли вони знімали перетин кордону вантажними потягами та автомобілями між Калінінградською областю РФ та Республікою Польща. Поліціянти в журналістів забрали два смартфони, два фотоапарати, особистий макбук, карти пам’яті, мікрофони, павербанки й навіть селфі-палиці. 

Причиною затримання працівники поліції назвали те, що журналісти занадто довго фотографували критичну інфраструктуру, а саме – російські вагони скрапленого газу. 

Редакція “Район.in.ua вже звернулася до органів державної влади України і Польщі з проханням належно відреагувати на цей інцидент.

“Ми звертаємося до міжнародних журналістських організацій за підтримкою, адже така реакція польських правоохоронців загрожує свободі слова не тільки щодо українських журналістів. Також ми вимагаємо повернути майно, яке є коштовним й становить матеріальну цінність”, – заявив директор інформагентства Ігор Денисевич.

НСЖУ висловила свою солідарність із колегами і звертається із закликом втрутитися і захистити права українських журналістів до Асоціації польських журналістів (SDP) та Міжнародної і Європейської федерацій журналістів.

Нагадаємо, що у Польщі 27 лютого правоохоронці затримали журналіста Михайла Ткача. Він разом з оператором біля польсько-білоруського кордону знімав матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією.

Читайте також: У Польщі озвучили свою версію затримання українського журналіста Ткача

Подібні

Шмигаль сказав, коли Україна почне отримувати перші кошти від заморожених активів РФ

Наразі триває юридична процедура

У Росії заявляють, ніби передали Україні тіла військовополонених, що загинули під час падіння Іл-76

Каже, що особисто була присутня там

Енергетики пояснили, чому на заході Україні скасували графіки відключення світла

Туди, де мережі вціліли, а електростанції ближче світло повертається швидше

Шмигаль підтвердив, що для реалізації принципу “воюй або працюй” необхідна зарплата у 20 тис. грн

“Або компанія працює і наповнює бюджет, або вживає певних заходів”