Подоляк про мирні переговори з РФ
Фото: Михайло Подоляк/president.gov.ua/

Як виявилося, насправді режим припинення вогню по енергообʼєктах між Україною та Росією почав діяти не з 18 березня. Справжні дати розпочинаються з 23-24 березня.

Про це в розповів радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Формально. Ще раз – формально. Дивіться, як тільки був узгоджений список, перелік об’єктів, по яких не можна завдавати удари, а це 23-24 березня, коли були переговори Україна-США та США-Росія, можна вважати, що в цьому сенсі юридично є перелік обʼєктів. Він узгоджений двома сторонами, і в принципі з 23 до 24 березня це вже має працювати”, – зазначив він.

Він наголосив, що раніше РФ заявляла про перемирʼя з 18 березня. Проте ця дата не має жодного юридичного підґрунтя.

“Безумовно, не з 18 березня. Це взагалі якась маячня, ну класична російська, вони щось собі там самі говорять, для того, щоб потім казати: “Дивіться, вони ж з 18 березня били”, – додав Подоляк.

За його словами, президент України Володимир Зеленський офіційно зафіксував це перемирʼя. Однак важливим залишається питання моніторингу та фіксації можливих порушень.

“Це США мають для себе регламент відпрацювати. От є технічна розвідка, аерокосмічна розвідка, як вони будуть фіксувати, як це буде юридично оформлюватися й так далі”, – продовжив він.

Подоляк додав, що процес фіксації порушень необхідний для прийняття рішень щодо реакції на них. Щоб потім не просто сказати “ви там завдали удар”, а чітко показати, коли він був завданий.

Нагадаємо, раніше Веніславський розповів, як визначатимуть об’єкти, які не можуть бути під ударами РФ, щоб контролювати перемир’я. Він зазначив, що можлива передача Росії списку об’єктів української інфраструктури “не є загрозою”, оскільки РФ і так знає про більшість із них.

Подібні

США і РФ готують спільну заяву щодо результатів переговорів у Ер-Ріяді: у Білому домі очікують “позитивного рішення”

Зустріч тривала близько 12 годин

Макрон назвав строк, коли партнери представлять план моніторингу перемир’я в Україні

Міністри закордонних справ країн-союзників України мають три тижні, щоб знайти та представити…

Міноборони запевняє, що у 2025 році уклало контрактів з виробниками зброї на майже 130 млрд грн

Міністерство оборони цьогоріч уклало контракти з 12 українськими виробниками зброї. Йдеться про…

Українська армія здійснює “тихе вторгнення” у Бєлгородську область РФ, – The Telegraph

Аналітики обережні у своїх оцінках, але росіяни налякані