нове кримінальне провадження проти Червінського
Фото: Ірина Геращенко/facebook

Ексрозвіднику, полковнику ЗСУ Роману Червінському, якого 17 липня випустили під заставу з Кропивницького СІЗО, готують нову підозру і знову можуть обрати запобіжний захід.

Про це повідомляє партія “Європейська солідарність”.

“Якась агонія. Вчора Романа Червінського випустили під заставу з Кропивницького СІЗО. А вже сьогодні ОП – офіс політично вмотивованих справ проти неугодних – дав наказ нової хвилі знущань. В Шевченківському суді розглядається нове кримінальне провадження проти полковника Червінського і новий запобіжний захід”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що під суд вже “нагнали поліції та охорони”.

“У Шевченківському суді розпочалося нове ганебне судилище над Романом Червінським. Судилище відбувається з усіма можливими і неможливими процесуальними порушеннями. Владі немає чим зайнятися? Депутати “Європейської солідарності” на судилищі і готові взяти Романа на поруки”, – написала нардепка Ірина Геращенко.

Справа Романа Червінського: що відомо

Українські військові кілька місяців вербували пілота РФ для викрадення літака. Серед них був і Роман Червінський. Однак в СБУ заявили, що ця операція проводилася “попри їхнє заперечення та без згоди відповідних державних органів”. І звинуватили Червінського у тому, що росіяни отримали дані про розміщення на аеродромі “Канатове” особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу ЗС РФ обстріляти летовище.

Згодом Червінський дав Цензор.НЕТ ексклюзивне інтерв’ю, де розповів про операцію на аеродромі “Канатове”.

У квітні 2023 СБУ повідомила про підозру Червінському у справі про обстріл окупантами аеродрому “Канатове” на Кіровоградщині. Його затримали на Тернопільщині.

Читайте також: Верховний суд відмовив у зміні підсудності в справі Червінського

Генерал-майор Віктор Ганущак, у підпорядкуванні якого перебувала військова частина, в яку був зарахований на посаду заступника командира полковник Червінський повідомив, що операцію на аеродромі “Канатове” було погоджено з вищим керівництвом ЗСУ. Проте суд відмовився заслухати Ганущака та не приймав докази на користь Червінського.

Читайте також: Справа Червінського: у суді в Кропивницькому допитали командира, який підтвердив факти про невинуватість розвідника

Роман Червінський був одним із розвідників, які у 2020 організовували операцію із затримання російських найманців з ПВК “Вагнер”, виманюючи їх у Білорусь. Там найманці мали б сісти на літак, який згодом українські спецслужби аварійно посадили б в Україні. Проте операція зірвалася. 24 червня 2021 президент Зеленський підтвердив підготовку спецоперації щодо “вагнерівців”. Також Зеленський заявив, що спецоперація щодо “вагнерівців” – ідея інших країн і Україну максимально втягували в це питання.

Читайте також: Адвокат Червінського терміново подав звернення до ЄСПЛ: захист каже, що він зник

У грудні 2021 року розвідники ГУР МО Червінський та Семенюк розповіли про зраду операції. За словами Червінського, кілька людей з Офісу Президента могли “злити” інформацію щодо операції із затримання “вагнерівців”. Також він розповів, що Офіс Президента погрожував ексрозвідникам кримінальними провадженнями. І 28 грудня 2023 року полковнику Червінському було повідомлено “про підозру в спробі заволодіти 100 тисячами доларів США, видаючи себе за посадовця Державної фіскальної служби”.

Читайте також: Червінський, за якого заставу вніс Порошенко, вийшов із СІЗО

Подібні

“У нас немає стільки зброї для України, щоб повністю замінити підтримку США”, — посол Франції

Європейський Союз не має достатньої кількості зброї, щоб повністю замінити допомогу Сполучених…

У Генштабі ЗСУ підтвердили успішну атаку на російський НПЗ у Брянській області: деталі спецоперації

Там приймали, зберігали та розподіляли дизельне пальне. В тому числі і для армії РФ

Кандидат в канцлери Німеччини Мерц запропонував створити контактну групу підтримки України

Кандидат у канцлери Німеччини Фрідріх Мерц запропонував створити контактну групу для координації…

У США заявили, що екіпірують всіх новобранців, якщо Україна знизить вік призову до 18 років

У Держдепі зазначили, що це рішення має ухвалити Україна