Ініціативу прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера щодо формування “коаліції бажаючих” відкинули військові та політичні опоненти. Вони назвали її “політичним театром”.
Про це повідомляє The Telegraph з посиланням на високопоставлених джерел в британській армії.
Там вважають, що Стармер “поспішив” із цими заявами. Представник експрезидента США Дональда Трампа Стів Віткофф назвав цю ідею “позерством”, наголосивши, що вона заснована на “спрощеному” сприйнятті ситуації.
Водночас з’явилися повідомлення про те, що Білий дім прагне виступити посередником у переговорах щодо мирного врегулювання до 20 квітня – дати святкування Великодня у західних та православних церквах. Однак одне з британських військових джерел наголосило, що до цього часу розробити реалістичний план підтримки України “практично неможливо”.
Одне з джерел в оборонному відомстві підкреслило, що переговори перебувають на “ранній стадії” і більшою мірою мають політичний характер. Також зазначається, що РФ та США не підтримують ідею коаліції під керівництвом Великої Британії, а сама місія залишається невизначеною.
Попри критику, у Міністерстві оборони Великої Британії заявили, що коаліція продовжує набирати чинності, а залучені країни готові активізувати зусилля для забезпечення миру. У понеділок начальник Генерального штабу оборони Великої Британії адмірал сер Тоні Радакін зустрінеться з французькими колегами у Лондоні для обговорення подальшої співпраці. Він відкинув звинувачення у несерйозності планів та заявив, що коаліція займається “критично важливою та суттєвою роботою”.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що британський прем’єр привезе американському президенту Дональду Трампу план розгортання в Україні менше ніж 30 тисяч європейських військових. На його думку, це необхідно, щоб “спробувати забезпечити американський захист для розгортання”.