Уряд в українському бюджеті на 2025 рік збільшив витрати на міністерства та відомства. Однак, за словами голови комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолани Підласої, зросли не зарплати держслужбовців, а видатки.
Про це вона розповіла в інтерв’ю, передає Главком.
“Якщо зібрати видатки на оплату праці по всіх програмах, окрім сектору безпеки й оборони, то у 2025 очікується зростання на 12,3%. Це грейдова система. Зросли не зарплати як такі, а видатки, оскільки ця система передбачає урівнювання всіх державних органів і підведення їх до єдиних стандартів. У підсумку всі органи влади страшно незадоволені, тому що в найменш оплачуваних спеціалістів зарплата зросла, а в тих, у кого вона була більша, повністю урізалась”, – пояснила Підласа.
Вона зазначила, що у зв’язку з цим, “виникли проблеми та питання”, але грейдова система оплати праці є однією з вимог Європейського Союзу.
Читайте також: Третьякова пропонує збільшити зарплати помічникам народних депутатів: скільки це коштуватиме платникам податків
“Тут є проблема і питання, тому що це кваліфіковані люди, і ми не хотіли б їх втрачати у державній службі, але був прийнятий такий підхід”, – прокоментувала вона.
За даними Мінфіну, середня заробітна плата в органах влади у серпні 2024 року становила близько 55 тис. грн. Підласа каже, що на цей розрахунок вплинув заробіток працівників антикорупційних органів та судів.
“А ви підіть і спробуйте зменшити оплату праці в антикорупційних органах – це неможливо, я вам чесно і відверто це скажу. Плюс, на середнє значення сильно вплинули відпустки і виплата “відпускних”, весною, наприклад, середня зарплата була нижчою”, – зазначила Підласа.
Нагадаємо, що у червні повідомляли, що зарплата чиновників за останні чотири місяці зросла на 32%. Таким чином показник перевищив позначку в 50 тисяч гривень.
У вересні повідомлялося, що середня зарплата штатних працівників в Україні зросла у другому кварталі 2024 року на 22,1% до 20 964 гривень. Фінансистами та працівникам ІТ-сфери платять у 2-2,5 рази більше.