Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган за підсумками зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним у Сочі анонсував “дуже важливе послання світу”, яке має стосуватися “зернової угоди”.
Про це повідомляє турецька Агенція Анадолу.
“Глава держави додав, що під час візиту сторони обговорять перспективи поновлення Угоди щодо Чорноморської зернової ініціативи. За його словами, послання світу за підсумками зустрічі лідерів Туреччини та РФ буде дуже важливим насамперед “щодо кроку назустріч слаборозвиненим африканським країнам”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Ердоган пропонує розширити “зернову угоду”: каже, що Путін згоден, а Захід має “виконати обіцянки”
Путін також виступив із заявою про те, що Анкара і Москва “незабаром зроблять важливі кроки як у газовій, так і в інших сферах” і повідомив, що лідери Туреччини та РФ обговорять “українську кризу” та “зернову угоду”.
“Російська сторона відкрита до цих переговорів”, – заявив Путін.
Також повідомляється, що обсяг взаємного товарообігу між Туреччиною та Росією, яки наразі становить $62 млрд, сторони планують довести до позначки $100 млрд на рік.
“Президент РФ висловив сподівання на швидке завершення переговорів щодо створення газового хаба у Туреччині”, – повідомляє турецька агенція.
Читайте також: Стало відомо, коли і де відбудеться зустріч Путіна з Ердоганом: чого Україна очікує від цього візиту
Зернова угода: що відбувається
Нагадаємо, 17 липня Росія офіційно відмовилася від зернової угоди. РФ також відкликала гарантії безпеки мореплавцям у Чорному морі.
19 липня Міноборони РФ пригрозило, що з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.
З того часу окупанти не припиняють атакувати портову інфраструктуру України і б’ють по Одесі та Миколаєву. Зокрема вночі, 4 вересня, під час масованої атаки на Одещину російські “шахеди” впали та здетонували на території Румунії.
Читайте також: Туреччина видала ліцензії для виробництва безпілотників Байрактар в Україні: що це означає