Ватажок російської ПВК “Вагнер” Євген Пригожин прагне вивести свої підрозділи з Бахмута. Однак наразі жодних ротацій в охопленому боями місті не відбувається, навпаки – окупанти посилюються.
Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону
“Про те, що він хоче відійти від Бахмута, – 100% він хоче це зробити в силу тих шалених втрат, які нанесли наші герої оборони Бахмута. Вони щодоби в районі 100 окупантів знищували і понад 100, як правило, отримували поранення. Тому, безумовно, він би хотів відійти, скажімо так, на перегрупування, реорганізацію. Проте, чи дасть йому це зробити їхнє керівництво – це велике питання”, – розповів Череватий.
Жодних ротацій в окупантів українські сили не підтверджують
“Вони навпаки підсилюються, підтягують туди резерви, підсилюються за рахунок регулярних військ окупанта, за рахунок повітряно-десантних, мотострілецьких (піхотних) підрозділів і за рахунок деяких спеціальних підрозділів, вони прагнуть понад усе взяти Бахмут, щоб показати хоч якусь свою спроможність, хоча б на рівні районного центру”, – заявив Череватий.
Він зазначив, що всі плани стратегічної наступальної операції РФ провалилися “завдяки героїзму, стійкості і неймовірній самовіддачі наших воїнів”.
Поточна ситуація в Бахмуті
“Протягом минулої доби на Бахмутському напрямку було лише три бойові зіткнення, але ворог був активний у плані артилерійського ураження: 404 рази бив із РСЗВ і ствольної артилерії, що ще раз підтверджує: про жоден снарядний голод в окупантів не йдеться”, – наголосив речник.
За даними заступника міністра оборони Ганни Маляр на ранок 23 травня, ЗСУ продовжують утримувати укріпрайон у районі “Літак” у Бахмуті, просуваються на півдні та півночі від міста. Ворог темпи наступу зменшив.
“Окупанти зазнають значних втрат і не втомлюються сипати заяви про нібито “взяття міста”, яке для РФ має сакральне значення”, – йдеться у повідомленні.
Череватий каже, що очільник ПВК “Вагнера” Євген Пригожин постійно бреше, про захоплення міста, “щоб зберегти залишки своїх найманців”.
Читайте також: Британські експерти розповіли, як росіяни змінили тактику і навчилися “латати дірки”
У суботу 20 травня Росія заявила, що повністю захопила зруйноване місто, що означатиме кінець найдовшої та найкривавішої битви 15-місячної війни.
На полях саміту G7 між президентом Володимиром Зеленським і західними журналістами виникло непорозуміння у питанні Бахмуту. Відповідь Зеленського журналісти зрозуміли як підтвердження того, що Україна втратила місто.
Проте прессекретар президента України Сергій Никифоров пояснив, що Володимир Зеленський заперечив взяття Бахмута росіянами.
22 травня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що росіяни не взяли Бахмут під контроль. Як і раніше окупанти зосереджують свої зусилля на спробах вийти на кордони Донецької та Луганської областей.
Читайте також: Тактика активної оборони: Як українцям вдається просуватися у Бахмуті, не маючи переваг у силі і техніці