про втрачену зброю
Фото: Генштаб ЗСУ

Українські правоохоронці наразі розслідують страти 268 українських військовополонених, з яких 208 були страчені на полі бою і 59 – у колонії “Оленівка” на Донеччині.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов.

Він зазначив, що щороку тенденція страт полонених на полі бою зростає.

“Якщо у 2023 році було страчено 11 полонених на полі бою, то у 2024 році – 149. За місяці цього року уже 51 страчений”, – повідомив він.

Бєлоусов повідомив, що українські суди вже винесли три вироки винним у стратах. Крім того, в українських правоохоронців перебувають декілька російських військових, яких вважають причетними до страт полонених. Розслідування інших справ триває.

Оленівка

Окремий напрямок розслідування – убивство українських полонених у колонії “Оленівка”.

“Оголошено підозру керівнику установи і його заступнику за те, що вони не надали медичну допомогу після вибуху і у результаті дев’ять людей загинули. Стосовно організації самого вибуху слідство іще триває. Цей напрямок для нас один з пріоритетних”, – зазначив Бєлоусов.

Читайте також: В окупованому Донецьку ліквідовано начальника Оленівської колонії, де влаштували страту “азовців”

Нагадаємо, що днями у Донецькій області російські окупанти розстріляли трьох полонених військовослужбовців ЗСУ.

До того стало відомо, про випадок, коли окупанти розстріляли беззбройного українського військовополоненого неподалік селища Роздольне Волноваського району.

Подібні

Армія РФ обстріляла саперів міжнародної організації на Херсонщині: загинули двоє людей

Водночас ще четверо осіб отримали поранення

Україна отримала перший транш позики ЄС Ukraine Support Loan на 3,2 млрд євро

Кошти вже надійшли до держбюджету України і будуть спрямовані на оборону

ЄС завтра виплатить Україні перший транш кредиту на 3,2 мільярда євро, — єврокомісарка Кос

Ці кошти є частиною загального кредитного пакету ЄС для України обсягом 90 мільярдів євро

На Харківщині посадовці енергосектору привласнили понад 8 млн грн під час будівництва захисних споруд

Тепер їм загрожує до 12 років вʼязниці з конфіскацією майна