на Закарпатті покарали ухилянтку
Фото: Генштаб ЗСУ

Оборонні підприємства закликають владу не мобілізувати офіційно працевлаштованих працівників під час звірки даних у ТЦК та СП. Адже під загрозою виробничий потенціал вітчизняного ОПК.

Про це йдеться у відповідному зверненні, яке є у розпорядженні “ЕП”.

Понад 40 підприємств звернулися до прем’єр-міністра, міністрів оборони та стратегічних галузей промисловості, а також Головнокомандувача ЗСУ. Адже після досягнення працівником 25-річного віку підприємство зобов’язане звіряти його військово-облікові дані з ТЦК та СП, а сам працівник – пройти військово-лікарську комісію. 

“Існують непоодинокі випадки, коли саме в цей “перехідний” період ТЦК та СП здійснюють мобілізацію зазначеної категорії працівників, хоча мають офіційні докази їхньої безпосередньої участі у реалізації державних контрактів оборонного призначення. Попри участь таких фахівців у виконанні державних контрактів з держзамовником у сфері оборони та особливої важливості для галузі ВПК, одразу після проходження ВЛК їм вручають мобілізаційне розпорядження без можливості здійснити бронювання”, – зазначають керівники оборонних  підприємств. 

За таких умов, як зазначається у зверненні, Генеральний штаб та Міністерство оборони відмовляють у погодженні підприємствам бронювання військовозобов’язаних працівників, які не здійснили заміну приписного свідоцтва на тимчасове посвідчення, не оновили військово-облікову спеціальність або інші військово-облікові дані. Втім така ситуація загрожує виконанню державних оборонних контрактів та негативно впливає на обороноздатність держави. Тому підприємства наголошують на необхідності запровадження правового механізму відтермінування вручення мобілізаційних розпоряджень працівникам підприємств, визнаних критично важливими для оборони України, що дозволить бронювати спеціалістів після оновлення їхніх військо-облікових даних.

Нагадаємо, з 18 травня в Україні вступив у дію новий закон про мобілізацію. Тому через недосконалі норми бронювання військовозобовʼязаних ринок міжнародних автоперевезень може опинитися на межі зупинки.

Мер Дніпра Борис Філатов також висловився про мобілізацію в Україні. На фоні цього він заявив, що скоро у місті  скоро не буде кому працювати на водоканалі й теплоенерго.

У Київському метрополітені теж виник гострий дефіцит фахівців робітничих професій, через що змушені змінити графік руху поїздів. Причиною збільшення кількості вакансій є частково вимушена міграція, специфіка професій і мобілізаційна робота у зв’язку з воєнним станом. 

Також в Україні може зупинитися ринок міжнародних автоперевезень. Іноді перетнувши кордон, люди кидають транспорт, вантаж і не повертаються назад.

Читайте також: Мінекономіки спочатку дозволило бронювати від мобілізації працівників “Glovo” і “Favbet”, а потім скасувало наказ

Подібні

Рубіо стурбований, що Україна може “повернутися до жорсткої позиції” у переговорах щодо миру з РФ, – Reuters

Це може ускладнити досягнення прогресу

Без Криму і без НАТО: США очікують від України якнайшвидшого рішення щодо завершення війни, – WSJ

Українська сторона має дати відповідь на зустрічі у Лондоні вже цього тижня

Кремль знову взявся погрожувати світу ядерним ударом: Шойгу зробив заяву

Він посилається на нещодавні зміни в ядерній доктрині РФ

Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та мобілізації ще на 90 днів

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які продовжують воєнний стан та мобілізацію…