про зупинку фінансування США програм допомоги в Україні
Фото: Амід Аскеров/НРЦ

Норвезька рада у справах біженців (NRC) змушена припинити екстрену допомогу в Україні. Це рішення вплине на 57 тис. людей у прифронтових громадах, які залишилися без необхідної підтримки саме в зимовий період, коли доступ до тепла, продовольства та базових засобів для виживання критично важливий.

Про це йдеться в офіційній заяві NRC.

“Загалом під загрозою опинилася робота NRC у майже 20 країнах, які постраждали від конфліктів, стихійних лих і переміщення населення. Вперше у своїй 79-річній історії організація стикається з таким різким припиненням фінансування від країни-донора”, – йдеться у заяві.

Повідомляють, що організація планувала роздачу екстреної гуманітарної допомоги в Україні в лютому, проте через фінансовий колапс її довелося призупинити на невизначений термін.

“Люди в прифронтових районах залишаються без підтримки у розпал зими, коли немає можливості обігріти житло та отримати базові продукти. Різке скорочення фінансування торкнеться не лише продовольства, а й засобів виживання та захисних програм, які допомагали цивільному населенню, включаючи дітей та літніх людей… Ми не можемо дозволити, щоб фінансові рішення поставили під загрозу життя тисяч українців”, – наголошують у NRC.

Читайте також: Конгресмен Віндман назвав програми в Україні, фінансування яких припинила адміністрація Трампа

Зазначається, що нещодавно адміністрація США заявила про “тимчасові винятки для деяких гуманітарних програм”, але в NRC кажуть, що не зможуть продовжувати роботу, якщо уряд не відшкодує вже витрачені кошти на виконані проєкти.

“Навіть якщо проблему частково вирішать, сотні тисяч людей залишаться без допомоги – включно з підтримкою в освіті, створенні засобів для існування та захисними програмами для молоді. У NRC закликають США терміново розблокувати гуманітарне фінансування, адже затримки вже зараз несуть серйозні ризики для людей, які борються за виживання в умовах війни та кризи”, – йдеться у повідомленні.

США є найбільшим донором NRC за обсягом фінансування, а Норвегія – найбільшим у відносному вираженні. Вони спільно підтримують майже 10 млн людей у всьому світі.

Нагадаємо, що раніше Сполучені Штати Америки офіційно оголосили про призупинення дії програми для українських біженців, що втікають від війни до США. Мова про United for Ukraine (U4U). У документі від 20 січня поточного року передбачено заходи щодо посилення охорони кордонів Сполучених Штатів, а також регулювання міграційних потоків. США, йдеться в повідомленні, останніми роками зазнали «вторгнення безпрецедентного рівня».

Крім того, Агентство федерального уряду США (USAID) призупинило фінансування всіх програм і проєктів в Україні на 90 днів. Українські організації отримують листи щодо необхідності призупинити активності, що фінансувались коштом USAID або організацій, залежних від американського фінансування.

Читайте також: У перший день президентства Трамп призупинив усі допомоги іноземним державам: що відомо

Водночас новий держсекретар США Марко Рубіо вніс зміни у своє рішення щодо “заморозки” фінансування іноземної допомоги. Чиновник погодився тимчасово витрачати гроші на низку гуманітарних програм.

Подібні

Фінляндія заявила, що не відправлятиме війська в Україну, — Suomenmaа

Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що його країна не відправлятиме свої війська…

ДБР проводить обшуки в заступника голови ВККС: що відомо

Працівники ДБР проводять обшуки в помешканні заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів…

Угорщина вимагає скасування санкцій щодо Фрідмана і погрожує блокуванням санкцій ЄС щодо 2 тис. росіян, – Financial Times

Раніше Угорщина домагалася виключення зі списку восьми росіян

Пєсков заявив, що Путін може озвучити позицію РФ щодо перемир’я в Україні вже сьогодні: але це не точно

Цьому передуватиме розмова з Лукашенком