про зупинку фінансування США програм допомоги в Україні
Фото: Амід Аскеров/НРЦ

Норвезька рада у справах біженців (NRC) змушена припинити екстрену допомогу в Україні. Це рішення вплине на 57 тис. людей у прифронтових громадах, які залишилися без необхідної підтримки саме в зимовий період, коли доступ до тепла, продовольства та базових засобів для виживання критично важливий.

Про це йдеться в офіційній заяві NRC.

“Загалом під загрозою опинилася робота NRC у майже 20 країнах, які постраждали від конфліктів, стихійних лих і переміщення населення. Вперше у своїй 79-річній історії організація стикається з таким різким припиненням фінансування від країни-донора”, – йдеться у заяві.

Повідомляють, що організація планувала роздачу екстреної гуманітарної допомоги в Україні в лютому, проте через фінансовий колапс її довелося призупинити на невизначений термін.

“Люди в прифронтових районах залишаються без підтримки у розпал зими, коли немає можливості обігріти житло та отримати базові продукти. Різке скорочення фінансування торкнеться не лише продовольства, а й засобів виживання та захисних програм, які допомагали цивільному населенню, включаючи дітей та літніх людей… Ми не можемо дозволити, щоб фінансові рішення поставили під загрозу життя тисяч українців”, – наголошують у NRC.

Читайте також: Конгресмен Віндман назвав програми в Україні, фінансування яких припинила адміністрація Трампа

Зазначається, що нещодавно адміністрація США заявила про “тимчасові винятки для деяких гуманітарних програм”, але в NRC кажуть, що не зможуть продовжувати роботу, якщо уряд не відшкодує вже витрачені кошти на виконані проєкти.

“Навіть якщо проблему частково вирішать, сотні тисяч людей залишаться без допомоги – включно з підтримкою в освіті, створенні засобів для існування та захисними програмами для молоді. У NRC закликають США терміново розблокувати гуманітарне фінансування, адже затримки вже зараз несуть серйозні ризики для людей, які борються за виживання в умовах війни та кризи”, – йдеться у повідомленні.

США є найбільшим донором NRC за обсягом фінансування, а Норвегія – найбільшим у відносному вираженні. Вони спільно підтримують майже 10 млн людей у всьому світі.

Нагадаємо, що раніше Сполучені Штати Америки офіційно оголосили про призупинення дії програми для українських біженців, що втікають від війни до США. Мова про United for Ukraine (U4U). У документі від 20 січня поточного року передбачено заходи щодо посилення охорони кордонів Сполучених Штатів, а також регулювання міграційних потоків. США, йдеться в повідомленні, останніми роками зазнали «вторгнення безпрецедентного рівня».

Крім того, Агентство федерального уряду США (USAID) призупинило фінансування всіх програм і проєктів в Україні на 90 днів. Українські організації отримують листи щодо необхідності призупинити активності, що фінансувались коштом USAID або організацій, залежних від американського фінансування.

Читайте також: У перший день президентства Трамп призупинив усі допомоги іноземним державам: що відомо

Водночас новий держсекретар США Марко Рубіо вніс зміни у своє рішення щодо “заморозки” фінансування іноземної допомоги. Чиновник погодився тимчасово витрачати гроші на низку гуманітарних програм.

Подібні

Сибіга відреагував на заяву РФ про “перемир’я” на заяву Путіна

За його словами, вогонь можна припинити вже зараз, а не чекати

Росія нарешті віддала Україні тіло журналістки Рощиної, яку окупанти закатували у полоні

Це сталося ще у лютому, потім тривала ДНК-експертиза

У Британії обговорюють відмову від відправки їхніх військових в Україну: щоб “пом’якшити рішення Росії”, – The Times

Хочуть зосередитися “на захисті з повітря і моря”

В Україні суд виніс другий вирок Януковичу: 15 років за підбурювання до дезертирства і незаконний перетин держкордону

Сами президент-втікач наразі живе у підмосковній Барвисі