Норвегія дасть кошти на укріплення морської оборони
Фото: ua.depositphotos.com

Норвегія долучиться до ініціативи Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. На це у країні виділять до 1,6 мільярда норвезьких крон (153 мільйонів доларів).

Про це повідомляють у пресслужбі уряду Норвегії.

“Норвегія підтримує Україну артилерійськими боєприпасами як із власних запасів, так і безпосередньо від промисловості. Ми вирішили внести до 1,6 млрд норвезьких крон в ініціативу, організовану Чехією, щоб якнайшвидше забезпечити Україну такими необхідними артилерійськими боєприпасами”, – заявив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере.

Як відомо, президент Чехії Петр Павел розповів про те, що Прага виявила 800 тисяч артилерійських боєприпасів, які можна придбати для України. Він уточнював, що для цього необхідне фінансування. 

Боєприпаси хочуть купити за межами Євросоюзу. Це був запасний план, оскільки блок ЄС не виконав свою обіцянку передати українським захисникам мільйон снарядів до березня. Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада та Франція уже також підтримали цей план.

Нагадаємо, країни Євросоюзу намагаються зібрати 1,5 мільярда доларів у вигляді екстреного фінансування, щоб забезпечити Україну артилерійськими снарядами. Ініціатором виступила Чехія, щоб компенсувати безвихідь у Конгресі щодо допомоги США і затримок у європейському виробництві.

Також стало відомо, де президент Чехії міг “знайти” 800 тисяч артснарядів для України. Ця кількість перевищує навіть поставки ЄС для Києва за весь минулий рік.

Подібні

За рік в Україні затримали 175 підлітків за підозрою у співпраці з РФ, — FT

Дітей вербують через Telegram, Discord, WhatsApp і Viber, пропонуючи їм виконання завдань за гроші

Трамп заявив, що розгляне питання депортації Маска із США

Між ними, схоже, розгорається новий скандал

У Раді зареєстрували законопроєкт про оцінку майна, щоб виконати зобов’язання перед МВФ

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт про оцінку майна, щоб виконати зобов’язання…

В Україні фіксують рекордно низьку кількість школярів: це вперше за 30 років

Також у вишах країни фіксують вкрай низьку кількість першокурсників