У Норвегії розіслали листи із закликами готуватись до війни з РФ
Фото: depositphotos.com

Норвегія спільно з Європейським Союзом підписала угоду про виділення понад 400 мільйонів норвезьких крон (близько 45,8 мільйона доларів) на зміцнення та модернізацію енергосистеми України перед майбутніми зимовими навантаженнями.

Про це повідомляється на сайті уряду Норвегії.

Новий пакет міжнародної підтримки спрямований на децентралізацію енергомережі, щоб зробити її більш гнучкою та стійкою до потенційних російських атак і тривалих відключень.

Як повідомив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде, кошти підуть на фінансування конкретних технологічних рішень: розвиток відновлюваних джерел енергії, встановлення промислових акумуляторних систем накопичення (ESS) та впровадження децентралізованих рішень. Це дозволить зменшити залежність країни від великих, вразливих для обстрілів інфраструктурних об’єктів та швидше реагувати на аварійні пошкодження.

Читайте також: Європа повинна вивчати український досвід енергостійкості, — МЗС ФРН

“Україна має пережити і наступну зиму, одночасно будуючи енергетичну систему, яка буде менш вразливою до нових атак”, — наголосив очільник норвезького МЗС Еспен Барт Ейде.

Виділене фінансування надходитиме через офіційні механізми Європейського Союзу. Це забезпечить швидку та системну інтеграцію нових проєктів модернізації у вже існуючу українську енергоінфраструктуру. Фактично йдеться про довгострокову перебудову системи, здатної витримувати екстремальні пікові навантаження та наслідки воєнних руйнувань.

Нагадаємо, на початку травня стало відомо, що Норвегія виділила понад $300 млн на закупівлю зброї для України.

Також Італія також надасть додаткових 10 млн євро на відновлення енергетики в Україні.

У квітні до Фонду підтримки української енергетики надійшло понад 72 мільйона євро. Грантові кошти внесли Канада, Хорватія і Велика Британія.

Подібні

США стали найбільшим експортером нафти у світі завдяки війні в Ірані і українським дронам, – Reuters

Вперше за багато років Саудівська Аравія та Росія втратили лідерські позиції

Росія готує бази біля європейських кордонів для понад 100 тисяч військових, — ЗМІ

На знімках зафіксували нові казарми, склади боєприпасів та майданчики для техніки

Дрони СБУ уразили дві станції, які забезпечують пальним Москву

Кожна така атака зменшує ресурсні можливості РФ та скорочує її доходи

СБУ затримала бізнесмена Веселого, який фігурує на плівках “Міндіча”, – ЗМІ

На записах він обговорював з Цукерманом як отримати контроль над “Карпатнафтохімом”