генерал-майор Крістіан Фройдінг

Генерал-майор Крістіан Фройдінг з Міністерства оборони ФРН, аналізуючи операцію ЗСУ у Курській області, заявив, що Україна переслідує кілька цілей.

Фройдінга цитує сайт Бундесверу.

“По-перше, українська оборона на Донбасі перебуває під величезним тиском. Отже, це цілеспрямована атака. По-друге, російське суспільство має бути збентежене переносом війни в середину Росії. По-третє, українському населенню пояснюють, що захисники країни ще можуть проявити ініціативу. Наступ був справжнім підбадьоренням для українського населення”, – сказав Фройдінг. Він додав, що якби ці території можна було утримувати довше, вони також могли б бути використані як монета для політичних переговорів у майбутньому.

За словами генерал-майора, Україна дуже добре підготувалася до наступу: “Вони знали, що місцевість у цьому районі сприятлива для наступальної операції, що там було скупчення військ погано підготовленими силами, і що там є важливі матеріально-технічні засоби. Поки що спроби Росії повернути під контроль спірну територію відбиті”.

Наразі Росія стягує додаткові сили, сказав Фройдінг: “З того, що ми бачимо, це неактивні сили. В область були передислоковані війська з Калінінграда на Балтійському морі. Слід очікувати, що російські сили готуватимуть контратаки. Українські сили також готові відповісти на це”, – вважає Фройдінг.

Навіть якщо громадський інтерес зараз зосереджений на просуванні під Курськом, центр бойових дій в українській війні все ще знаходиться на Донбасі, сказав Фройдінг. За словами генерал-майора, “там продовжує відбуватися найбільше обстрілів і смертей”.

Безумовно, наступ українських Збройних сил України на Курську область несе в собі ризики, зазначив Фройдінг. Це знає і українське керівництво. 

“Але може бути значна динаміка, якщо цю операцію провести успішно. І тому я добре розумію, чому вони вирішили розпочати цю операцію, попри ризи. Українці вже знали, що успіху проти Росії можна досягти внаслідок швидкості та несподіванки”, – сказав Фройдінг.

Очікується, що українські захисники “передбачать у своєму оперативному плануванні й подальші варіанти подібного характеру”, зазначив він.

Подібні

В Україні випробовуватимуть нові естонські зенітні ракети: на що вони здатні

Естонський оборонний стартап Frankenburg Technologies розпочне тестування зенітних ракет Mark 1 на…

В Україні зарплата чиновників зросла до 57,5 тис. грн: дані Мінфіну

З початку року в Україні зарплата чиновників зросла до 57,5 тисяч гривень,…

США та Німеччина працюють над операційними стандартами для українських дронів, — FT

Німецький оборонний концерн Rheinmetall розпочав співпрацю з американською компанією Auterion. Вони спільно…

Впродовж осені 2024 року РФ атакувала Україну понад 6 тис. ракет і безпілотників

Це учетверо більше, ніж за всю осінь 2023 року