Берлін планує закупити у США дві системи ППО Patriot для Києва.
Про це пише німецьке видання Bild.
Відомо, що уряд ФРН активно працює над тим, щоб забезпечити Україну новими системами протиповітряної оборони. Берлін очікує сигнал від міністра оборони США Піта Гегсета щодо передачі двох комплексів Patriot американцями, які призупинили постачання частини озброєння для України.
Наразі ведуться активні переговори щодо цього питання. За словами джерел, “існують різні способи заповнити цю прогалину”. Тому один із варіантів – закупівля Берліном систем ППО Patriot у США та їх подальша передача Києву.
Зазначається, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус обговорюватиме це питання з американською стороною наприкінці липня під час свого запланованого візиту до Вашингтона. Також уряд ФРН працює над тим, щоб забезпечити Україну не тільки системами протиповітряної оборони, а й ракетами для Patriot у необхідній кількості.
Призупинення допомоги від США
Як відомо, 2 липня з’явилася інформація про те, що США призупинили постачання в Україну ракет для ППО і високоточних боєприпасів. Це рішення ухвалили ще начебто на початку червня. За даними ЗМІ, серед виведених з допомоги Україні засобів – ракети для систем протиповітряної оборони Patriot, високоточні артилерійські снаряди, ракети Hellfire та інші ракети, які Україна запускає зі своїх винищувачів F-16 і безпілотників.
Заступниця прессекретаря Білого дому Анна Келлі фактично підтвердила ці заяви та зазначила, що таке рішення “було прийнято з метою поставити інтереси Америки на перше місце”. На фоні цього МЗС викликало тимчасово повіреного у справах США в Україні Джона Гінкеля зі Штатів до Києва. Зустріч проводила заступниця Сибіги – Мар’яна Беца.
Водночас у Міноборони заявили, що Україна не отримувала повідомлень про призупинення допомоги від США. У МОУ наголосили, що вже запросили телефонну розмову з колегами зі США.
Наразі відомо, що США та Україна працюють над організацією телефонної розмови між Зеленським і Трампом. Анонімне джерело каже, що США вважають це “не паузою” і “не призупиненням” допомоги, оскільки “перебувають у процесі визначення того, як найкраще підтримати українську оборону”.
Призупинення допомоги США для України ошелешило європейських чиновників. Нині ведеться активне обговорення, як компенсувати скорочення допомоги США.
Читайте також: Помпео про зупинку поставок зброї Україні – “Допустити, щоб Росія виграла війну, було б катастрофою для американців”
Водночас Politico пише, що призупинення допомоги Україні від США заскочило зненацька навіть союзників Трампа. Зазначається, що ця пауза була спричинена керівником політичного відділу Пентагону Елбріджем Колбі.
Читайте також: У Держдепі США запевняють, що зупинили не всю допомогу Україні — Пентагон надає Трампу консультації щодо цього
WSJ вважає, що в Трампа обрали найгірший час для припинення постачання в Україну ракет для ППО Patriot. Адже Росія почала нарощувати свої атаки удосконаленими балістичними ракетами.
Відомо, що ЄС має посилити підтримку України після призупинення деякої допомоги Україні від США. Також йдеться і про нарощування європейських оборонних спроможностей.
Посилення атак на Київ
Останнім часом спостерігається значне посилення обстрілів Києва, особливо з використанням великої кількості дронів та балістичних ракет. Це створює серйозні виклики для системи протиповітряної оборони столиці та має руйнівні наслідки для цивільної інфраструктури та населення.
Росія все частіше використовує масовані, багатохвильові атаки, випускаючи сотні дронів (переважно “шахеди”) та ракети одночасно. Наприклад, у ніч на 4 липня 2025 року було випущено 539 дронів та 11 ракет по Україні, з яких Київ був головною ціллю. Навіть при високому відсотку збитих цілей, така кількість створює значне навантаження на ППО.
Ворог поєднує атаки дронами з балістичними ракетами, що ускладнює роботу протиповітряної оборони. Дрони часто використовуються для виснаження та виявлення позицій ППО, після чого запускаються ракети.
Кількість одночасно випущених безпілотників по Київщині досягала рекордних показників. Так, 24 травня 2025 року на столицю летіло понад 250 дронів та балістика, а в ніч на 17 червня було зафіксовано один з наймасованіших обстрілів Києва за три роки повномасштабного вторгнення.
Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп відмовився навіть продавати Україні за 50 мільярдів доларів зенітні ракетні комплекси Patriot та інше озброєння. Як відомо, Трамп ще до вступу на посаду чітко дав зрозуміти, що більше не бажає надавати Україні безкоштовну допомогу. Тоді українська влада запропонувала купити у США сотні ракет Patriot по 5,5 мільйонів євро за одиницю, використовуючи фінансові ресурси ЄС і заморожені російські активи.
Читайте також: Росія атакувала Україну 550 цілями, 478 з них знешкодили – у Повітряних силах розповіли, що і звідки летіло