про перший кластер щодо вступу до ЄС
Фото: dpravda.org

Європейські партнери Києва розкритикували закон щодо обмеження повноважень НАБУ і САП та заявили, що незалежність антикорупційних органів є умовою євроінтеграції України.

Відповідні заяви оприлюднили дипломатичні відомства Німеччини, Чехії та Швеції.

“Обмеження незалежності українських антикорупційних органів ускладнює шлях України до ЄС. Я очікую від України послідовного продовження боротьби з корупцією”, – заявив голова німецького Міністерства закордонних справ Йоганн Вадефуль.

За його словами, саме тому він зустрічався в Києві, поміж іншого, з керівниками Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Водночас міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що Прага стежить за ситуацією в Україні, а боротьба з корупцією є ключовою частиною шляху до ЄС.

“Україна належить до Європи і її громадяни мають нашу підтримку. Проте підтримка ніколи не була і не буде гарантією будь-яких кроків, які робить уряд. Я нагадав про це сьогодні міністру закордонних справ України Андрію Сибізі”, – наголосив Ліпавський.

Міністерство закордонних справ Швеції також висловило “серйозні занепокоєння” щодо закону та його вплив на незалежність антикорупційних органів. У відомстві зазначили: “Україна досягла важливого прогресу в боротьбі з корупцією протягом останнього десятиліття – критично важливо дотримуватися цього курсу. Тому Швеція залишається сильним партнером України в здійсненні реформ”.

Протести

Учора ввечері, 22 липня, у великих містах України сотні людей влаштувати акції, вимагаючи ветувати законопроєкт. Протести відбулися у Києві неподалік від будівлі Офісу президента, у Львові, Одесі та Дніпрі. Правоохоронці попередили, що будуть діяти згідно з законом щодо активістів, які зібралися у центрі Києві, після початку комендантської години.

Згодом новий генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що він не проти акцій протесту, якщо вони не порушують закон. Однак у президента й досі жодним словом про ці протести не обмовилися.

Читайте також: Зеленський підписав закон №12414, а генпрокурор Кравченко тепер каже про “сім’ю”

Нагадаємо, сьогодні, 23 липня, президент України Володимир Зеленський зібрав усіх керівників правоохоронних та антикорупційних органів для “дуже потрібної, відвертої й корисної розмови”. Він знову повторив, що кримінальні провадження “не мають тривати роками без законних вироків”, а ті, хто працює проти України, “не мають почуватися комфортно й не відчувати, що таке невідворотність покарання”.

Читайте також: Закон №12414 завдає серйозного удару вступу України в ЄС і може поставити під загрозу підтримку США, — The Telegraph

Глава ГУР МОУ Кирило Буданов також прокоментував скандал навколо закону №12414 і заявив, що Україну врятують сильні військо та інституції. За його словами, “нація програє, якщо її розривають внутрішні суперечності”.

Згодом, після спільної зустрічі із Зеленським, НАБУ і САП заявили, що хочуть закон про повернення скасованих Радою гарантій. Водночас НАБУ і САП зазначили про свою відданість інтересам українського народу.

Читайте також: У ЄС відреагували на ситуацію з НАБУ і САП та нагадали про “умови прозорості”

Подібні

Умєров може отримати посаду в РНБО, — ЗМІ

Його більше не розглядають на посаду посла України в США

Кравченко розповів деталі обшуків у працівників НАБУ і сказав, що буде зі справою проти Чернишова

“Як розслідування буде, так і буде”

Французькі компанії вирішили розпочати виробництво дронів в Україні, — Зеленський

Також вдалося обговорити санкції проти РФ та перемовини щодо вступу України в ЄС

Демографічна криза в Україні набирає обертів: на одного новонародженого припадає троє померлих

За десять років народжуваність зменшилася у 2,2 рази