Тим, хто сподівається, що американські M-1 Abrams, британські і німецькі бойові танки, подаровані Україні союзниками по НАТО, матимуть негайний вплив на її війну з Росією, можливо, доведеться змінити свої очікування.
Київ тепер стикається з матеріально-технічними та оперативними реаліями включення різноманітної та складної важкої броні в ефективні бойові підрозділи, пише CNN.
Українці повинні врахувати терміни доставки
Навіть за найоптимістичнішими підрахунками знадобляться місяці, щоб танки вийшли на поле бою в кількості, щоб забезпечити суттєві зміни, тоді як у випадку з танками M-1 Abrams Україна зможе розгорнути протягом понад рік.
Неправильне обслуговування може призвести до катастрофи на полі бою.
Марк Гертлінг, військовий аналітик CNN, який колись командував 1-ю бронетанковою дивізією армії США, добре знає M-1 Abrams, його можливості та вразливі місця.
Підтримання танків у бойовій готовності означає не лише навчання їхніх екіпажів, але й усіх осіб у ланцюжку постачання, які їх підтримують, написав він у Twitter.
“Ті, хто каже: “Просто віддайте їм прокляті танки!” мабуть, ніколи не бачили їхню роботу на полі бою”, – сказав Гертлінг. “Під час бою пдостатньо помилитися лише в деяких речах, і це спричинить катастрофу та невдачу. Смертоносні танки перетворюються на ДОТи, які не рухаються і не стріляють”, — сказав він.
Оскільки M-1 Abrams американського виробництва, у нього “дуже довгий логістичний хвіст, що тягнеться до США”, — сказав Дрю Томпсон, запрошений старший науковий співробітник Школи державної політики Лі Куан Ю при Національному університеті Сінгапуру. Ключові компоненти, які зношуються або пошкоджені під час бою, потрібно буде замінити на американські деталі, які потрібно буде відправити на ремонтний склад в Україні чи, можливо у Польщі, яка зараз купує власний флот Abrams.
Томпсон сказав, що Пентагон добре справляється з вирішенням складних питань логістики, “але ризик високий як для США, так і для України”.