НАЗК про квартиру мера Очакова
Фото: НАЗК

Протягом 2024-2025 років НАЗК розпочало повні перевірки 23 декларацій посадовців ТЦК та СП, 18 з яких вже завершили. 

Про це повідомляють в Національному агентстві з питань запобігання корупції.

За їх результатами перевірок ознаки недостовірних відомостей на понад 28,5 мільйона гривень, ознаки незаконного збагачення на понад 5,6 мільйона гривень та необґрунтованих активів на понад 2,6 мільйона гривень. Зокрема, у декларації начальника Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за 2022 рік встановлено ознаки незаконного збагачення. Так, з 2021 по 2023 роки його близькі набули активи вартістю понад 8,8 мільйона гривень, законність джерел походження яких не підтверджено. Це дві квартири в Дніпрі та стільки ж автомобілів, а також 65 тисяч доларів, які подарували дружині її батьком з недостатнім для цього рівнем доходу. 

Також відомо, що посадовець не задекларував шість об’єктів нерухомості, які належать йому на праві власності та ще два обʼєкти нерухомості. Крім того, він не зазначив відомості щодо двох автомобілів, якими він користувався, та про отримані ним та дружиною доходи. Наразі НАЗК розпочала кримінальне провадження за ст. 366-2 ККУ (Декларування недостовірної інформації) та ст. 368-5 ККУ (Незаконне збагачення), яке вже завершено, а справу скеровано до суду.

Водночас у декларації офіцера відділу рекрутингу та комплектування Одеського ОТЦК та СП за 2022 рік виявлено ознаки недостовірних відомостей на понад 3,8 мільйона гривень. Він не задекларував земельну ділянку та квартиру, що перебувала в його користуванні, а також ще дві квартири, які належать його доньці. Крім того, він вказав недостовірну інформацію про вартість власної квартири, трьох автомобілів і мотоцикла, а також не задекларував належні йому корпоративні права. Наразі триває кримінальне провадження за ст. 366-2 ККУ.

Також розпочато досудове розслідування за ст. 366-2 ККУ стосовно командира одного з  відділень охорони Богодухівського РТЦК та СП Харківщири. У деклараціях посадовця за 2022 та 2023 роки зазначені ознаки недостовірних відомостей на понад 2,6 мільйонів гривень та 2 мільйона гривень відповідно. Посадовець не вказав дані про дві власні земельні ділянки та квартиру, якою він користувався, а також дохід у вигляді грошового забезпечення та грошові активи на власних банківських рахунках. 

Також ДБР розпочало розслідування за ст. 366-2 ККУ стосовно начальника відділення військового обліку сержантів і солдатів запасу Дубенського РТЦК та СП Рівненщини. У його декларації за 2023 рік виявлено ознаки недостовірних відомостей на понад 1,6 мільйона гривень. Посадовець не задекларував житловий будинок та земельну ділянку, якими він з сім’єю користувався.

Крім того, постановою Ленінського районного суду Харкова визнано винним командира відділення Харківського обласного ТЦК та СП у вчиненні адміністративного правопорушення та оштрафували на 17 тисяч гривень. Посадовець зазначив у декларації недостовірні відомості на 645 тисяч гривень, не задекларувавши дві належні йому на праві власності земельні ділянки та вказавши неправдивф відомості про вартість свого автомобіля й отриманий ним дохід. 

Нагадаємо, протягом 2024 року НАЗК виявило в деклараціях чиновників неправдиві відомості на 3,8 млрд грн. Зокрема, ознаки незаконного збагачення на понад 190 мільйонів гривень.

Подібні

Шабуніну вручили повістки для допитів в ДБР, — ЦПК

Наразі він не може повернутися до місця служби

Українські біженці з 2022 року вклали в економіку Чехії більше, ніж отримали від неї допомоги, – звіт

До кінця 2024 року в Чехії жили понад 390 тис. українців із тимчасовим захистом

ЦВК активно комунікує з міжнародними виборчими структурами. Але досвіду у повоєнних виборах ні в кого не було, — Юрчишин

До кінця року немає перспектив говорити про вибори

Келлог заявив, що Україні потрібен “новий план Маршалла”, але після припинення вогню

“Мені як колишньому солдату важко зрозуміти рівень насильства, який зараз в Україні”