в Україні зафіксовано метапнемвмовірус
Фото: mikhail nilov/pexels

В Україні офіційно підтвердили 13 випадків метапневмовірус людини (HMPV). Фахівці вважають, що реальна цифра є більшою.

Про це повідомила докторка медичних наук інфекціоністка Ольга Голубовська.

“Натепер, за даними ЦГЗ, в Україні з початку сезону зареєстровано 13 офіційно підтверджених випадків, звичайно, реально їх більше”, – зазначила вона.

Голубовська вважає, що спалах вірусу спричинено адаптацією мікроорганізмів, які користуються зміненим імунним ландшафтом внаслідок пандемії коронавірусної хвороби 2019 року. Цьому значною мірою сприяли тривалі локдауни.

“Також негативно вплинули на нашу толерантність до інфікування багатьма широко поширеними збудниками тривалі масові локдауни, ми не контактували один з одним, а імунні реакції починаються з місцевих факторів захисту. Перша хвиля розплати за це почалася позаминулого року із трагічного спалаху RSV-інфекції у світі…”, – пояснила інфекціоністка.

Читайте також: У МОЗ розповіли, які види щеплень українці зможуть робити в аптеках: Кабмін вже ухвалив постанову

За її словами, відділення невідкладної допомоги в США сезону 2023-2024 рр. були переповнені дітьми до одного року і людьми похилого віку, хворими на це захворювання.

“Оскільки HMPV є братом” RSV, настала його черга. Фахівці прогнозували спалахи звичайних респіраторних хвороб після завершення обмежувальних заходів, щo ми зараз і спостерігаємо”, – прокоментувала вона.

Що це за вірус

Метапневмовірус людини (HMPV) може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у людей будь-якого віку, особливо серед маленьких дітей, людей похилого віку та людей з ослабленою імунною системою. Виявлений у 2001 році HMPV належить до родини Pneumoviridae разом із респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV).

Фахівці кажуть, що зараження цим вірусом відбувається крапельним шляхом і може повторюватися протягом життя.

“Частіше захворювання є легким (нежить, кашель), але може бути тяжким зі швидким розвитком дихальної недостатності. Такий варіант раніше спостерігали в пацієнтів з ослабленим імунітетом, після трансплантації легенів тощо”, – йдеться у коментарі.

Орієнтовний інкубаційний період хвороби – від 3 до 6 днів, а середня тривалість може змінюватися залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів. HMPV найбільш активний у помірному кліматі протягом пізньої зими та навесні.

Нагадаємо, що у травні 2023 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила, що скасовує статус пандемії коронавірусу COVID-19.

Подібні

У Мінветеранів ініціювали звільнення заступниці міністра, яка втрапила у скандал з нецензурною лайкою на адресу ексвійськового

“Міністерство категорично засуджує поведінку, яка принижує честь та гідність ветерана війни або будь-якої людини”

Посадовці українського холдингу допомагали РФ обходити санкції через “тіньовий флот”: їх затримала СБУ

СБУ затримала посадовців українського холдингу, які допомагали Росії обходити санкції на експорт…

У Кремлі вимагають гарантій безпеки для РФ: про що йдеться

При цьому в Путіна не бачать передумов для переговорів по Україні

Туск повідомив про ухвалені перші рішення щодо ексгумації жертв Волинської трагедії

Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив про ухвалення перших рішень щодо ексгумації жертв…