Радіна про е-декларування
Фото: Анастасія Радіна/Facebook

Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики вважає, що резонансний законопроєкт №10378 про мобілізацію ще потрібно вдосконалювати. Парламентарі виявили низку проблемних норм, які можуть призвести до корупційних ризиків.

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, народна депутатка від фракції “Слуга народу” Анастасія Радіна.

“Проясню ситуацію щодо висновку антикорупційного комітету на урядовий законопроєкт №10378 про мобілізацію. Комітет і дійсно виявив низку проблемних норм, які можуть призвести до корупційних ризиків. Разом з тим, Міністерство оборони погодилося із висловленими зауваженнями. Спільно із профільним комітетом, комітетом з питань здоров’я нації та іншими колегами вже працюємо над зміною процедур і підходів. Рішення комітету не означає, що його члени виступають проти удосконалення процедури мобілізації. Навпаки – мобілізація має бути справедлива, передбачувана та без корупційних дірок”, – пояснила вона.

Серед головних моментів, які планують вдосконалити у законопроєкті задля уникнення корупційних ризиків, це відмовитися від покладання на органи місцевого самоврядування обов’язок “забезпечити прибуття” військовозобов’язаних у військкоматі. Зазначається, що вони можуть забезпечувати транспорт, але не можуть застосовувати примус, що породжуватиме свавілля.

Також у Комітеті наголосили, що потрібно чітко визначити, в які строки та за яких умов ТЦК може ініціювати внесення військовозобов’язаних у реєстр боржників із подальшими обмеженнями на розпорядження майном тощо. Тому обмеження прав може відбуватися лише після притягнення особи до відповідальності за порушення обов’язку з’явитися на виклик.

Крім того, пропонують прибрати право районних (міських) комісій з питань направлення для проходження військової служби, а також комісій вищого рівня на власний розсуд надавати відстрочки від направлення на базову військову службу (не варто плутати із мобілізацією). Однак нардепка наголосила, що загалом питань, які потребують ретельного доопрацювання, у законопроєкті значно більше. Передусім, щодо подолання корупції у ВЛК та МСЕК. 

“Допрацювати потрібно і процедури підтвердження інших обставин, які є підставами для відстрочки від мобілізації. Тому детальний висновок антикорупційної експертизи до законопроєкту щодо мобілізації буде оприлюднений на сайті ВРУ. Наразі антикорупційний комітет відповідно до регламенту розглядає усі законопроєкти ще на етапі першого читання щодо можливих корупційних ризиків”, – додала вона.

Нагадаємо, вчора, 8 січня, Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики визнав новий законопроєкт про мобілізацію таким, який містить корупційні ризики. Відтак, у нинішньому вигляді його не прийматимуть.

Читайте також: Як у Комітеті Ради розглядають законопроєкт про мобілізацію – нардеп назвав найпалкіші питання

Подібні

В Австрії позбавлятимуть допомоги українських біженців, що мають автомобілі: яка причина

План ухвалений, але наразі його виконання представлене на розсуд федеральних земель

Зеленський відреагував на дзвінок Орбана до Путіна: “Сподіваємося, хоча б Асаду не телефонуватиме”

Президент України Володимир Зеленський розкритикував телефонний дзвінок прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до…

Cтало відомо, скільки українських АЕС значною мірою відновили виробництво електроенергії після обстрілів РФ

Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська атомні електростанції значною мірою відновили виробництво електроенергії. Йдеться…

Трамп не виключає зменшення допомоги Україні і знову погрожує виходом США з НАТО

Американський лідер відмовився відповісти, чи спілкувався він з Путіним після обрання