Наразі до телемарафону виникають обґрунтовані питання, тому важливо шукати якісь рішення перед тим, як поставити питання щодо продовження його фінансування. Адже все більше українців ним невдоволені.
Про це в інтервʼю виданню “РБК-Україна” розповів голова комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат від “Слуги народу” Микита Потураєв.
На його думку, телемарафон сьогодні не виправдовує виділені на нього кошти. Зокрема він згадав Національну суспільну телерадіокомпанію України, яка також має достатньо значний бюджет. Попри те, що НТСУ є джерелом перевіреної інформації, в неї також виникають помилки та відхилення від абсолютної політичної нейтральності.
“Але таке трапляється всюди, і на BBC теж. Бо кожна людина, яка працює в медіа – це жива людина, зі своїми смаками, вподобаннями, баченням ситуації, і певна особистісна оптика все одно є. І це нормально”, – зазначив нардеп.
Коментуючи викривлення політичної нейтральності на телемарафоні Потураєв додав, що не вітає це. Утім, наразі марафон складається з приватних виробників, яким ніхто та ніколи не міг зауважити, щоб вони дотримувалися вищезгаданого принципу. Зокрема відповідні “перекоси” викликають зауваження й з боку західних партнерів. Попри все він переконаний у тому, що телемарафон подає якісну інформацію.
“Це професійні команди та журналісти, які відповідально ставляться до своєї роботи, і вони не транслюють фейків. Коли кажуть, що марафон в рожевих окулярах, він не говорить про проблеми… По-перше, я з цим не згоден, бо в марафоні говорять про проблеми. А в інших медіа, що, тільки про проблеми й говорять? Та ні. Говорять про різне”, – зазначив він.
Потураєв відзначив, що до марафону є обґрунтовані питання, а його показники знижувались протягом 2024 року. У зв’язку з цим необхідно шукати якісь рішення перед тим, як поставити питання щодо продовження фінансування.
Нагадаємо, Железняк вважає, що гроші на телемарафон легко компенсують підвищення податків для ФОП 3-ї групи. Адже перенаправлення невикористаних коштів з 41-ї програми бюджету принесе 10 мільярдів гривень на рік.
Водночас в Офісі президента заявили, що без телемарафону “виникне медіахаос”. Мовляв, адже він створений для того, щоб бути джерелом верифікованої інформації, а не фейків.