Народний депутат від партії “Слуга народу” та почесний президент Федерації стронгмену України Василь Вірастюк
Фото: Василь Вірастюк/Facebook

Народний депутат від партії “Слуга народу” та почесний президент Федерації стронгмену України Василь Вірастюк пояснив, чому голосував за законопроєкт №12414 щодо НАБУ і САП. 

Про це він розповів у коментарі Tribuna.com.

“Ми буквально це питання обговорювали, бо ви не перший, хто запитує, чому ми це підтримали і проголосували. Мабуть, бо вони займалися не до кінця тим, що потрібно робити. Збирали на кого потрібно і на кого не потрібно, показували немаленький обʼєм роботи, передавали далі в прокуратуру. А потім їх не цікавило те, що буде відбуватися – головне пришити людині якусь проблему, а доводити зворотне – це твоя особиста проблема стає”, – заявив Вірастюк.

Також він згадав про масові обшуки в НАБУ 21 липня, які СБУ та Офіс генпрокурора назвали “спецоперацією з нейтралізації російського впливу на НАБУ”, і затримання одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів Руслана Магамедрасулова. Проте нардеп не зміг пояснити, як ухвалений законопроєкт повʼязаний з безвісти зниклими в умовах воєнного стану.

“Я так детально не можу сказати, бо не входжу до Комітету з питань правоохоронної діяльності. Чи думаєте, що в мене феноменальна памʼять, щоб все памʼятати? Чому в першому читанні було так, а потім у Комітеті переінакшили? Ще раз кажу – я не входжу до того Комітету, тому настільки детально все не відстежую”, – наголосив він.

Протести

Учора ввечері, 22 липня, у великих містах України сотні людей влаштувати акції, вимагаючи ветувати законопроєкт. Протести відбулися у Києві неподалік від будівлі Офісу президента, у Львові, Одесі та Дніпрі. Правоохоронці попередили, що будуть діяти згідно з законом щодо активістів, які зібралися у центрі Києві, після початку комендантської години.

Згодом новий генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що він не проти акцій протесту, якщо вони не порушують закон. Однак у президента й досі жодним словом про ці протести не обмовилися.

Читайте також: Список нардепів, які голосували “за” законопроєкт №12414 щодо НАБУ і САП

Нагадаємо, сьогодні, 23 липня, президент України Володимир Зеленський зібрав усіх керівників правоохоронних та антикорупційних органів для “дуже потрібної, відвертої й корисної розмови”. Він знову повторив, що кримінальні провадження “не мають тривати роками без законних вироків”, а ті, хто працює проти України, “не мають почуватися комфортно й не відчувати, що таке невідворотність покарання”.

Глава ГУР МОУ Кирило Буданов також прокоментував скандал навколо закону №12414 і заявив, що Україну врятують сильні військо та інституції. За його словами, “нація програє, якщо її розривають внутрішні суперечності”.

Згодом, після спільної зустрічі із Зеленським, НАБУ і САП заявили, що хочуть закон про повернення скасованих Радою гарантій. Водночас НАБУ і САП зазначили про свою відданість інтересам українського народу.

Читайте також: Зеленський підписав закон №12414, а генпрокурор Кравченко тепер каже про “сім’ю”

Подібні

Фесенко про НАБУ і САП: “Проблеми з’являться згодом, у повоєнний час. Вони виникнуть і для президента Зеленського”

Раніше, за його словами, цим питанням опікувалися Сполучені Штати Америки

Президентка Єврокомісії вимагає від Зеленського розʼяснень щодо нового закону про обмеження НАБУ і САП

В Євросоюзі “серйозно стурбовані наслідками цих поправок”

Директор НАБУ закликав Зеленського не підписувати законопроєкт №12414

Він наголосив, що ухвалення цього закону є ударом по всій антикорупційній інфраструктурі країни

Сина колаборанта Молочного, який на смерть збив жінку у Києві, заарештували без права на заставу

Генпрокурор заявив, що йому соромно за такого підлеглого