Костюк про розпуск парламента

Керівництво парламентської фракції “Слуга народу” серйозно веде розмови, щоб розпустити Верховну Раду.

Про це в інтерв’ю “Главкому” розповів народний депутат Дмитро Костюк, який днями оголосив про вихід з фракції “Слуга народу”.

“З Офісу президента до Верховної Ради заходило багато непопулярних законопроєктів, а депутатам, попри небажання, доводилося їх приймати. Потім суспільство обурювалося, президент накладав вето або довго не підписував, але тим часом інші проєкти проходили. Завжди ідіотами виглядали депутати, і всі від цього втомилися”, – розповів Костюк.

Він також зазначив, що “парламент не суб’єктний”, а фракція має голосувати рішення, які приходять від п’яти-шести менеджерів.

“А за ці, часто недолугі рішення, має відповідати парламент”, – описав ситуацію Костюк.

Читайте також: “Слуги народу” призупинили членство нардепа Кузнєцова у фракції і у партії на час розслідування НАБУ і САП

На його думку, вихід з цієї ситуації керівництво фракції вбачає не в тому, щоб відстоювати позицію депутатів, а в тому, що у разі якихось “форс-мажорів” усі вони мають скласти мандати.

“Якщо Верховна Рада стане недієздатною, її повноваження перебере на себе Кабмін. Це було прямо озвучено на відкритому засіданні фракції. Та й у фракційному чаті вже лунали думки: давайте саморозпустимося – і хай за все відповідає той, хто приймає рішення”, – заявив Костюк.

Читайте також: Нардепів Гунька і Торохтія виключили з фракції “Слуга народу”: коментар від Арахамії

Нардеп також поскаржився на погіршення клімату всередині “СН” – президент більше не приходить, правки “підсовують” сумнівні.

“Раніше ми фракцією збиралися, проводили засідання, обговорювали ключові законопроєкти, ставили запитання. Президент приходив, і можна було запитати його думку. Зараз це, в принципі, неможливо. І сама фракція перестала збиратися на обговорення. Потім взагалі почали підсовувати правки невідомого походження в абсолютно інші законопроєкти. Тобто ти голосуєш за хороший проєкт, але правки, які були внесені за годину до засідання, просто не можеш відстежити”, – каже Костюк.

Нагадаємо, що Костюк днями оголосив про вихід з фракції “Слуга народу”. Причиною назвав голосування його однопартійців за закон №12414, який впроваджував обмеження повноважень НАБУ та САП. При цьому сам Костюк також проголосував за цей закон.

Згодом він розповів, чому парламент “збунтувався” проти НАБУ, а депутати, які свідомо підтримали закон №12414, не обов’язково є корупціонерами чи людьми, стосовно яких відкрили антикорупційні справи.

Подібні

“Важливо мати конструктив із Варшавою”: Зеленський обговорив зі Свириденко конференцію з відновлення у Ґданську

Для Києва зараз критично важливо зберегти продуктивні та стабільні відносини із Варшавою

ЄС завтра виплатить Україні перший транш кредиту на 3,2 мільярда євро, — єврокомісарка Кос

Ці кошти є частиною загального кредитного пакету ЄС для України обсягом 90 мільярдів євро

СБУ та прикордонники затримали агентів ФСБ, які готували теракт у Києві та планували втекти на човні

Зловмисників викрили прямо у потязі на Чернігівщину

Ексміністра часів Януковича викрили на привласненні понад 5 млн грн

Зловмисникам загрожує до 12 років в’язниці з конфіскацією майна