НАБУ і САП про законопроєкт
Фото: НАБУ

За підсумками зустрічі в Офісі президента України НАБУ та САП зробили спільну заяву та закликали повернути їх гарантії.

Про це йдеться на сторінці Національного антикорупційного бюро України.

“Ухвалені напередодні законодавчі зміни суттєво обмежують незалежність НАБУ та САП. Відтепер НАБУ і САП позбавлені гарантій, які раніше дозволяли ефективно реалізовувати свої завдання та функції у протидії топкорупції. Тому для відновлення повноцінної та незалежної роботи необхідні чіткі й однозначні кроки на рівні закону, які повернуть скасовані парламентом гарантії”, – наголосили в заяві.

Водночас НАБУ і САП заявили про свою відданість інтересам українського народу. Вони додали, що “продовжують працювати над збереженням професійної спроможності обох інституцій і результатів, досягнутих за роки їхньої діяльності”. Адже “верховенство права і дотримання закону залишаються незмінними цінностями для НАБУ і САП”, чого вони очікують й від інших органів правопорядку.

“Ми щиро дякуємо громадянам України за принципову позицію, активну підтримку та небайдужість. Саме завдяки активній громадянській участі антикорупційна реформа стала можливою. Тому закликаємо міжнародних партнерів продовжувати всебічно підтримувати Україну у боротьбі з російською агресією”, – додали в заяві.

Протести

Учора ввечері, 22 липня, у великих містах України сотні людей влаштувати акції, вимагаючи ветувати законопроєкт. Протести відбулися у Києві неподалік від будівлі Офісу президента, у Львові, Одесі та Дніпрі. Правоохоронці попередили, що будуть діяти згідно з законом щодо активістів, які зібралися у центрі Києві, після початку комендантської години.

Згодом новий генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що він не проти акцій протесту, якщо вони не порушують закон. Однак у президента й досі жодним словом про ці протести не обмовилися.

Нагадаємо, сьогодні, 23 липня, президент України Володимир Зеленський зібрав усіх керівників правоохоронних та антикорупційних органів для “дуже потрібної, відвертої й корисної розмови”. Він знову повторив, що кримінальні провадження “не мають тривати роками без законних вироків”, а ті, хто працює проти України, “не мають почуватися комфортно й не відчувати, що таке невідворотність покарання”.

Глава ГУР МОУ Кирило Буданов також прокоментував скандал навколо закону №12414 і заявив, що Україну врятують сильні військо та інституції. За його словами, “нація програє, якщо її розривають внутрішні суперечності”.

Читайте також: Зеленський підписав закон №12414, а генпрокурор Кравченко тепер каже про “сім’ю”

Подібні

Німеччина, Чехія та Швеція розкритикували обмеження повноважень НАБУ і САП

У європейських країнах висловили “серйозне занепокоєння”

НАБУ готувало підозру Тімуру Міндічу — співвласнику “Студії “Квартал 95”, — “УП” про причини ситуації навколо Бюро

Два тижні йшла підготовка в медіа, — кажуть в антикорупційних органах

“Якщо хабар узяв нардеп, ми не можемо його затримати”, — керівник САП пояснив зміни після закону №12414

За його словами, тепер треті особи зможуть отримати доступи до справ

Латвія анонсувала відправку Україні ще 1300 дронів

Загалом цього року українцям доставлять 12 тисяч дронів