про цілі СВО і єдину союзну державу
Фото: ti-ukraine.org

Європейський Союз зіштовхується з важкою боротьбою за ухвалення 18-го пакету санкцій проти Росії. 

Про це пише Financial Times.

Зазначається, що цей пакет – один з найпотужніших за весь час повномасштабної війни в Україні. Він включає заборону на використання газопроводів “Північний потік”, зниження встановленої країнами G7 граничної ціни на нафту з 60 до 45 доларів, а також заборону на імпорт продуктів переробки з російської сирої нафти, вироблених у третіх країнах.

FТ пише, що цей пакет, ймовірно, є найпотужнішим. Однак його прийняття вимагає підтримки всіх 27 країн ЄС та, найімовірніше, президента США Дональда Трампа.

Як відомо, Угорщина та Словаччина заявили, що виступають проти нових санкцій для РФ. Проте інші країни кажуть, що чули вже це раніше, а Будапешт і Братислава зрештою погоджуються. Утім, Трамп – це інша справа.

Видання пише, що Брюссель хоче наростити імпульс і переконати Білий дім посилити тиск на Кремль, щоб мусити до переговорів. Тому зниження світових цін на нафту стало б додатковим стимулом. Водночас міністр фінансів США Скотт Бессент скептично поставився до зростання цін на нафту, коли це питання обговорювалося на саміті міністрів фінансів G7 минулого місяця.

Financial Times вважає, що обмеження проти “Північного потоку” мають бути схваленими країнами ЄС. Однак пропозиція щодо продуктів нафтопереробки може викликати опір. Зокрема з боку Індії та Туреччини, які й досі купують російську сиру нафту та продають її продукти переробки до Євросоюзу.

Нагадаємо, Європейська комісія анонсує 18-й пакет санкцій проти РФ. До такого кроку закликали й держави Балтії та Північної Європи.

Подібні

Єврорада підтримала продовження тимчасового захисту для українців до 2027 року

Нині там перебувають близько 5 мільйонів українців.

“Це лише початок. Нас чекає жахлива кривава осінь”, — командир роти 412-го полку NEMESIS Ярмак про обстріл Києва

Він закликав по можливості виїжджати за межі столиці

“Іран є джерелом багатьох проблем”: Україна закликала світ до рішучих дій на фоні подій на Близькому Сході

Наголошується, що йдеться не лише про безпеку України, а й всієї Європи

Макрон і Мерц сподіваються, що Трамп все ж підтримає додаткові санкції проти РФ, — Bloomberg

Лідери Франції та Німеччини переконані, що це станеться вже найближчими днями