Дан про миротворчу місію
Фото: UnSplash

У Румунії завершився перший тур виборів у президенти. Підрахунки голосів показали, що до другого туру вийшли кандидат від ультраправого “Альянсу за Союз румунів” Джордже Сіміон та незалежний кандидат Нікусор Дан.

Такі дані опублікував вебсайт Preșența.roaep.ro.

“Згідно із підрахунком 100% протоколів, Сіміон отримав 40,96 % голосів (за нього проголосували 3 862 404 виборців), Дан – 20,99 % (1 979 711 виборців). Третій результат отримав кандидат від чинної влади Джордж Антонеску із 20,07 % (1 892 925 виборців)”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що Дан є чинним мером Бухареста, який обійняв цю посаду у 2020 році. Він має прозахідну позицію та підтримує Україну у російсько-українській війні.

Сіміон, якого вважають фаворитом президентських виборів, висунув свою кандидатуру замість Келіна Джорджеску, якому заборонили балотуватися через кримінальні звинувачення щодо фінансування передвиборчої кампанії та членства у фашистській організації.

Гнів через скасування виборів і звинувачення на адресу Джорджеску “сприяли активізації передвиборчої кампанії Сіміона”. Він також пообіцяв одіозному попереднику керуючу посаду в разі своєї перемоги на виборах.

“Якщо румунський народ захоче, є кілька способів, як Джорджеску можна повернути до керівництва, і ми ними скористаємося”, – заявив Сіміон.

Другий тур виборів має відбутися 18 травня.

Хто такий Сіміон

Сіміон став відомим завдяки громадській активності. Він очолював рух Action 2012, громадську ініціативу, що виступала за об’єднання Румунії та Республіки Молдова – ідея свого часу популярна серед румунських націоналістів, але малореалістична у короткостроковій перспективі.

Однак вже у 2019 році ініціатива перетворилась на партію  AUR, яка у 2020 році несподівано для багатьох тріумфально увійшла до парламенту. А наприкінці минулого року – отримала 18% голосів на парламентських виборах, вдвічі перевершивши попередній результат. 

Небезпечним для України є й те, що останніми роками AUR почав спекулювати й на українському питанні: партія виступала опонентом ідеї надання Україні зброї і була категорично проти передачі Києву румунських систем ППО Patriot, виступала проти транзиту українських сільгосптоварів через територію Румунії.

Один з очільників AUR – Клаудіу Тирзіу, висловлювався й про необхідність приєднання українських територій, що колись належали Румунії. Мовляв, без такого об’єднання Румунія не відбудеться як держава.

Читайте також: Джорджеску заявив, що його слова про “румунські землі” в Україні не правильно зрозуміли

У 2023 році колишній міністр оборони Республіки Молдова Анатол Шалару заявив, що Сіміон мав контакти з представниками російських спецслужб під час поїздки до Чернівців ще у 2011 році.

15 листопада 2024 року лідеру AUR Джордже Сіміону було заборонено в’їзд до України “за системну антиукраїнську активність”.

Подібні

В Україні фіксують рекордно низьку кількість школярів: це вперше за 30 років

Також у вишах країни фіксують вкрай низьку кількість першокурсників

В ООН фіксують різке зростання злочинів з боку РФ проти українських дітей: за рік окупанти вбили щонайменше 94 дитини

Російську армію повторно внесли до “списку ганьби”

Трамп пообіцяв, що Росія не нападе на НАТО, поки він є президентом США

“Ці люди справді люблять свої країни. Ми тут, щоб допомогти їм”

У МВФ затвердили виділення Україні $500 млн: куди спрямують ці кошти

Загальний обсяг отриманого за програмою фінансування сягне 10,6 млрд доларів