витік реагентів на ЗАЕС
Фото: ЗАЭС.ОфициальноTelegram

На окупованій ЗАЕС, через переведення 5-го енергоблока у “гарячий” стан, стався інцидент з витоком реагентів із першого контура реактора. Окупанти не поспішають вирішувати цю ситуацію.

Про це повідомляє НАЕК “Енергоатом”.

“Внаслідок переведення – в порушення умов ліцензії Держатомрегулювання та вимог Енергоатома – 5-го енергоблока тимчасово окупованої ЗАЕС у “гарячий” стан стався інцидент з витоком реагентів із першого контура реактора в другий. Попри наявні порушення окупаційне керівництво не поспішає переводити блок у стан “холодного зупину”, використовуючи пару, яку генерує 5-й енергоблок, для опалення та забезпечення власних потреб станції”, – йдеться у повідомленні.

Фахівці зазначають, що такі дії окупантів “можуть призвести до втрати цілісності трубок парогенераторів”, що не відповідає регламенту безпечної експлуатації енергоблока АЕС.

Читайте також: В “Енергоатомі” заявили, що дії окупантів ЗАЕС збільшують ймовірність радіаційної аварії на ЗАЕС

“Дії росіян вкотре ставлять під загрозу безпеку експлуатації станції та спричиняють постійну деградацію обладнання, що у результаті будь-якої миті може призвести до аварійної ситуації”, – підкреслили в Енергоатомі.

Нагадаємо, що Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ) закликало російську окупаційну адміністрацію на Запорізькій АЕС надати присутнім на станції експертам агентства можливість спостерігати за запланованими “протиаварійними навчаннями”.

Подібні

Пєсков похвалив Трампа за критику українських ударів углиб РФ

Речник Кремля Дмитро Пєсков похвалив обраного президента США Дональда Трампа за критику…

У РФ заявили, що їхні бізнесмени готові профінансувати виробництво “Орєшніка”

Кажуть, що їм так спокійніше

Впродовж осені 2024 року РФ атакувала Україну понад 6 тис. ракет і безпілотників

Це учетверо більше, ніж за всю осінь 2023 року

Через наближення фронту біля Покровська припинила роботу найбільша вугільна шахта України

Вона забезпечувала близько половини загального обсягу видобутку українського вугілля