Енергоатом про будівництво нової АЕС
Фото: Енергоатом/Facebook

САП та НАБУ повідомили про підозру п’ятьом особам, причетним до заволодіння 100 млн грн при будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні.

Про це йдеться в повідомленні Слідчої антикорупційної прокуратури.

У грудні 2020 року між ВП “Атомпроектінжиніринг”, яке входить у структуру “Енергоатому”, та приватною компанією в обхід відкритих торгів було укладено договір на завершення будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Додатковими угодами ціну договору підозрювані збільшили втричі – з 421 млн грн до 1,497 млрд грн, зокрема додавши до його умов постачання обладнання системи радіаційного контролю”, – йдеться у повідомленні.

Встановлено, що це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а потім у 2021 році реалізувала ДП “НАЕК “Енергоатом” набагато дорожче.

“У результаті цих дій ДП НАЕК “Енергоатом” переплатило майже 100 млн грн”, – пояснили в САП.

Кого підозрюють в організації схеми

Серед підозрюваних учасників схеми в САП називають:

  • генеральний директор відокремленого підрозділу ДП НАЕК “Енергоатом”;
  • начальник кошторисно-договірного відділу відокремленого підрозділу ДП НАЕК “Енергоатом”;
  • керівник приватної компанії, його заступник та працівник юридичного відділу компанії.

“Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Їх дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах)”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Полтавська міськрада витратила 2,6 млн грн на ремонт чаші у басейні “Спартак”

Подробиці справи від Железняка

Народний депутат Євген Железняк у своєму Telegram повідомив, що ВП “Атомпроєктінжиніринг” – підрозділ Енергоатому, який “робить ремонти і закупівлі”.

“Керував ним до останнього часу Божко Микола. Багато можна знайти про нього, але найбільш відомий фразою “гроші с***ні” з розслідування “Схеми” про гроші на сховища для ядерного палива. Це ті, хто автобуси за 780 тисяч доларів хотіли закупити, і ті, що нещодавно закуповував на Хмельницьку атомну електростанцію бетон уп’ятеро дорожчий від ринкової вартості. Але підозра стосується найбільшого проєкту з “доїння державних грошей” – будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні”, – написав нардеп.

Він повідомив, що сховище почали будувати ще до Божка і Котіна, як керівника “Енергоатому”.

“Але коли прийшов Божко, то він у грудня 2020 року привів компанію ТОВ “БК “КБР” яка ніколи в житті не будувала атомних об’єктів. І тоді Енергоатом дав їм майже пів мільярда: без тендеру, без прозорих закупівель, без інших адекватних процедур. В результаті ЦСВЯП не добудоване до ладу і по цей день. Скільки “смотрящі” за “Енергоатомом” мали на цьому будівництві, думаю нам вже скажуть детективи НАБУ. І чи крав лише Божко, чи може та в долі люди були? І чому це все відбувалося перед носом керівника “Енергоатому” Котіна і інших відомих “реформаторів”, думаю також відповіді наддасть слідство”, – прокоментував Железняк.

Нагадаємо, у Києві хочуть витратити 307 млн грн на ремонт тенісних кортів під час війни. За ці гроші можна було придбати 2300 дронів DJI Mavic 3 Pro для ЗСУ.

Подібні

Сибіга вийшов із зали пленарних засідань ОБСЄ перед виступом Лаврова

Очільник Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга вийшов із зали пленарних засідань…

Зеленський їде до Парижа на відкриття Нотр-Дам, де також буде Трамп, – ЗМІ

У Парижі чекають на близько пів сотні перших осіб різних держав

У Пентагоні назвали витрати РФ на війну в Україні і втрати, яких вона зазначала

Лише за перший рік Кремль витратив більше грошей, ніж коштували всі конфлікти після Другої світової

Путін пообіцяв Лукашенку розмістити “Орєшнік” у Білорусі вже наступного року

Цілі для ударів визначатимуть у Мінську