Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає що законопроєкт, що звільняє оборонно-промислового корпусу (ОПК) від деяких кримінальних злочинів, зокрема ймовірних корупційних злочинів, є необхідним для розвитку галузі в умовах війни.
Про це він розповів у подкасті “ЕП“.
Гетманцев зауважив, що в умовах війни робота ОПК є “занадто зарегульованою”, зокрема стосовно порушення у сфері екологічних норм і захисту праці. Він вважає, що звільнити бізнес в оборонному секторі від виконання деяких вимог є правильним рішенням в умовах війни.
“Ми виводимо бізнес з-під ризиків бути закритим і сісти в тюрму через те, що вони працюють і не можуть зробити інакше. Кількість усіляких дозволів настільки велика, що якби вони йшли по шляху мирного отримання документів, вони б десь у 2030-2031 році відкрились би, дякувати їм, що вони цього не роблять”, – сказав Гетманцев.
Читайте також: У САП розкритикували законопроєкт Іонушаса про корупційні злочини
Глава комітету додав, що злочини, від відповідальності за які звільняють бізнес, все ще можуть розслідувати, оскільки звільнення від відповідальності відбувається за процедурою підпису генпрокурором.
“Я сам займаюся боротьбою із корупцією з 2019 року, але в певних питаннях ми маємо йти на ризики непрозорості для того, аби зберегти країну”, – зазначив Гетманцев.
Він також уточнив, що рішення щодо обмеження амністії за окремими видами злочинів буде ухвалювати суд і “це ліквідує ризики”.
Гетманцев переконаний, що його законопроєкт “забезпечує баланс, необхідний для розвитку ОПК”.
Читайте також: У Раді готують амністію за злочини, пов’язані з оборонними контрактами? Що не так із законопроєктом №13423