В Мінюсті пояснили, що означає "рашизм"
Фото: Джон Кемерон/Unsplash

Міжнародний кримінальний суд має намір відкрити дві справи про військові злочини, пов’язані з російським вторгненням в Україну, і вимагатиме ордери на арешт кількох осіб.

Про це повідомляє NYT за словами нинішніх і колишніх чиновників, які знають про це рішення і не мають права говорити публічно.

Ці справи є першими міжнародними звинуваченнями, висунутими з початку вторгнення, після місяців роботи спеціальних слідчих груп. Вони стверджують, що Росія викрадала українських дітей і підлітків і відправляла їх у російські табори перевиховання, а також що Кремль навмисно завдавав ударів по цивільній інфраструктурі.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Головний прокурор Карім Хан повинен спочатку представити свої звинувачення колегії суддів досудового провадження, які вирішать, чи були дотримані правові стандарти для видачі ордерів на арешт, чи слідчим потрібні додаткові докази.

Читайте також: Резолюція Генасамблеї ООН не змусить РФ платити репарації Україні: Як цього досягти

NYT зазначає, що незрозуміло, кого суд планує пред’явити звинувачення по кожній справі. На прохання підтвердити запити про ордери на арешт, прокуратура відповіла: “Ми публічно не обговорюємо деталі, пов’язані з поточними розслідуваннями”.

Деякі сторонні дипломати та експерти сказали, що можливо висунуть звинувачення президенту Росії Володимиру Путіну, оскільки суд не визнає імунітет для глави держави у справах, пов’язаних із військовими злочинами, злочинами проти людства чи геноцидом.

Нагадаємо, ПАРЄ ухвалила рішення про створення спеціального трибуналу проти Росії та Білорусі за військову агресію.

Пропозицію про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України наразі підтримали кілька національних парламентів та урядів, Європейський парламент, Європейська комісія, Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі та Парламентська асамблея Організації Північноатлантичного договору.

Міжнародний трибунал для притягнення Російської Федерації до відповідальності за скоєні воєнні злочини в Україні може запрацювати влітку 2023 року.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 3 березня розповів, що коаліція, яка працює над параметрами майбутнього спеціального трибуналу щодо Росії за злочин агресії проти України, вже налічує 29 держав.

Подібні

Туск заявив, коли можуть розпочатися мирні переговори щодо війни в України

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час засідання уряду заявив, що мирні переговори…

У Запоріжжі після російського обстрілу вже 9 загиблих та 22 поранених

Внаслідок вчорашнього російського обстрілу Запоріжжя, 10 грудня, кількість загиблих зросла до дев’яти…

Держприкордонслужба перша з усіх правоохоронних структур впровадила нові маркери відбору кандидатів на посади керівників

“Нове обличчя керівного складу” – це всебічне вивчення й визначення актуального рівня підготовки офіцерів

Кремль побив власний рекорд витрат на війну в Україні: нині вона коштує РФ майже $20 мільйонів на годину

За один квартал на армію було витрачено майже три річні бюджети всієї системи вищої освіти РФ