Міністерство охорони здоровʼя України провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним.
Про це йдеться у відповіді МОЗ на запит “Українських новин”.
“Проведено перевірки обґрунтованості рішень про встановлення інвалідності чоловікам у віці від 18 до 60 років, прийнятих у період дії правового режиму воєнного стану в Україні з 27.09.2023 по 10.11.2023”, – йдеться у відповіді.
Зазначають, що було розглянуто 53 734 справи, з них відібрано для перегляду – 781 справу.
“Також Міністерство охорони здоров’я України провело перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності громадянам України чоловічої статі віком від 25 до 50 років, яким встановлено інвалідність II та III груп у період дії правового режиму воєнного стану в Україні у період з 06.06.2024 по 21.06.2024”, – йдеться у відповіді.
У цьому випадку розглянуто комісією 37 891 справа, відібрано для перегляду – 543 справи.
“Нині опрацьовано понад 18 779 тис. медико-експертних справ. У 3 146 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними та призначено додаткову експертизу. Після чого експертні рішення у 74 справах були переглянуті і скасовані, – йдеться у відповіді на запит.
Зазначається, що у 38 випадках ІІ група інвалідності скасована і встановлено ІІІ групу інвалідності. У 36 випадках групу інвалідності було знято.
“На теперішній час, проводиться перевірка Хмельницької медико-соціальної експертної комісії правоохоронними органами в рамках кримінального провадження”, – йдеться у повідомленні.
Скандал з Хмельницькою МСЕК: що відомо
Нагадаємо, що ДБР викрило керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина – керівника головного обласного управління Пенсійного фонду на незаконному збагаченні. У неї вдома знайшли майже $6 млн. Крупу звинувачують в оформленні фіктивних інвалідностей для уникнення мобілізації.
А згодом стало відомо про обрання очільниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяні Крупі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Наразі їй обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з заставою в 500 мільйон гривень.
Згодом з’ясувалося, що 50 прокурорів Хмельницької обласної прокуратури за допомогою керівниці МСЕК отримали різні групи інвалідності. Генеральний прокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування.