Міністр оборони України Олексій Резніков
Фото: Олексій Резніков/Facebook

В Міноборони вирішили повернути громадський контроль над закупівлями речового майна, ПММ, харчування з урахуванням воєнного стану.

Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

Він додав, що під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля проведено нараду за участі Міноборони, Мінекономіки, СБУ та ДБР.

“Домовились створити спільну робочу групу, оскільки всі учасники висловили позицію щодо необхідності зміни системи харчування”, – написав Резніков.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Він запевнив, що вже дав доручення:

  • Здійснити аналіз цін та процесу їхнього формування;
  • Зменшити термін контракту з постачальниками;
  • Розробити нові підходи, які будуть включати механізми прозорості та підзвітності, переходу до меню (раціонів) зі збереження продуктового різноманіття, публікацію цін тощо.

“Ми застосуємо ці інструменти для підвищення прозорості закупівель не тільки для харчування, а і для речового майна, ПММ. Зараз проводимо перевірку цін по всій номенклатурі. Я буду особисто контролювати виконання цього плану і доповідати громадянському суспільству про прогрес і результати”, – підкреслив Резніков.

Крім цього:

• введене внутрішнє правило звірки всіх цін при укладанні контрактів з реєстром Мінекономіки та ринковими цінами.

• на сайті Міноборони (згодом, коли буде створено таку можливість – і на Prozorro) ми будемо оприлюднювати по факту укладеного контракту: 1) номер і дату укладання (для ідентифікації), 2) ціну за одиницю, 3) посилання на публічні технічні умови закупівлі (на сайті МО або в загальному доступі для ПММ, частково для харчування тощо).

“Водночас я очікую допомоги міжнародних партнерів, депутатів, журналістів, інституцій громадянського суспільства, експертів у пошуку згаданого балансу”, – зазначив Резніков.

Він звернувся до Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки і Комітету з питань антикорупційної політики щодо проведення спільної наради стосовно механізмів змін закупівлі, підзвітності та цивільного демократичного контролю.

“Крім того, вчора я підписав понад 20 запрошень до різних організацій, які спеціалізуються на антикорупційній діяльності, окремих представників ЗМІ, що здійснюють розслідування, та експертів з оборонних реформ з пропозицію провести спільну зустріч та обговорити необхідні кроки”, – зазначив Резніков.

Читайте також: Кому мають дякувати українці за миттєву реакцію влади на корупційні і іміджеві скандали

Нагадаємо, що після публікації у ЗМІ статті-розслідування про закупки продуктів Міністерством оборони для військових у тилу, в якій зазначалося, що закупівельні ціни надто високі, в Міноборони відбулися кадрові зміни.

У статті йдеться про те, що Міноборони “закуповує харчі для військових у три рази дорожче роздрібних цін київських супермаркетів. На угоді в 13 млрд грн “пиляють” близько 4 млрд”. Зокрема повідомлялося про закупівлю яєць по 170 грн за десяток.

24 січня, заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов подав у відставку. Шаповалов відповідав за тилове забезпечення ЗСУ. Звільнено також директора департаменту закупівель Міністерства оборони Хмельницького.

Міністр оборони Олексій Рєзніков заявляв, що інформація у статті була подана некоректно. Потім він сказав, що у документах були помилки, деякі продукти були заначені не в штуках, а в кілограмах.

Подібні

У США оголосили про значний пакет термінової військової допомоги Україні: що відом про вміст

Серед іншого до України надійдуть протитанкові ракети і РЕБи

В СБУ розповіли подробиці спецоперації у Криму: морські дрони вступили у бій з вертольотами РФ

Українські дрони “Sea Baby” мають тепер крупнокаліберні кулемети із балістичними програмами автоматичного наведення

“Потрібно наперед закуповувати все по 10 кг”, — експерт спрогнозував ріст цін на товари в Україні

У 2025 році Україні значно зростуть ціни на всі продукти. Причиною цього…

Держприкордонслужба перша з усіх правоохоронних структур впровадила нові маркери відбору кандидатів на посади керівників

“Нове обличчя керівного складу” – це всебічне вивчення й визначення актуального рівня підготовки офіцерів