Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий розповів, що планує зміни у навчальному процесі українських шкіл. Це торкнеться навчання дітей, які виїхали з України і одночасно навчаються у місцевих та українських школах.
Про це Лісовий розповів в ефірі “Сніданок з 1+1”.
Він зазначив, що скорочення предметів стосуватиметься і програми для учнів в Україні.
“Кількість предметів у школі має бути раціональною, і вона має бути не збільшена, а зменшена”, — пояснив Лісовий.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
Особливо це стосується дітей, які перебуваючи за кордоном і змушені одночасно вчитися за місцевою програмою і надолужувати українську.
“За різними даними – від пів мільйона до мільйона дітей за кордоном. Навчаються вони в місцевих школах, законодавство вимагає, щоб вони там навчались. Але при цьому ще й не всюди, тут є теж прогалини. Але при цьому вони хочуть отримати українські атестати і українські свідоцтва про базову середню освіту. І паралельно навчаються в українських школах, перенавантажуючись просто колосально”, – сказав міністр.
Які ще зміни анонсував міністр
Серед своїх першочергових цілей Лісовий назвав такі:
- забезпечити офлайн-навчання для якомога більшої кількості дітей та організувати якісне онлайн-навчання там, де очно вчитися неможливо;
- максимально цифровізувати систему освіти, зокрема для відкритої роботи з донорами в умовах відбудови України.
Раніше повідомлялося, що випускники середніх шкіл у Польщі складатимуть іспит з української мови. Українську мову можуть ввести до переліку іноземних мов на вибір вже з 2026 року.
Таке нововведення у Міністерстві освіти Польщі пояснюють тим, що широкий наплив громадян України в країну може підвищити інтерес поляків до України, української мови та культури.
Із 2026 року іспит з української мови зможуть складати українські діти, які зараз масово навчаються у звичайних польських школах.