Фото: dtek-kem.com.ua/ua

В Мінекономіки повідомили, що підприємства, які купуватимуть імпортовану електроенергію, не будуть залежати від планових відключень світла.

Про це перша віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко заявила під час зустрічі з представниками галузевих об’єднань та підприємств, які є найбільшими споживачами електроенергії.

“Сьогодні перед нами стоїть завдання – створити можливість безперебійної роботи для наших підприємств та забезпечити запас міцності енергосистеми в умовах регулярних ударів держави-терориста по об’єктах енергоінфраструктури, адже потрібно, щоб економіка працювала”, – зазначила віцепрем’єр-міністерка.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Вона вважає, що запроваджений урядом механізм імпорту електроенергії з ЄС дозволить виробникам зменшити залежність від планових відключень електроенергії.

“Підприємства, які купуватимуть імпортовану електроенергію, будуть гарантовано захищені від планових обмежень електропостачання в об’ємах закупленої ним електроенергії”, – пояснила Свириденко.

З початком 2023 року розпочався імпорт електроенергії до України з Європи, поки що він відбувається у невеликих обсягах, однак Міністерство енергетики розраховує на його збільшення.

Зазначається, що наразі доступна пропускна спроможність для імпорту електроенергії з країн ЄС, зокрема Румунії та Словаччини, становить 600 МВт/год. 

Нагадаємо, що в Херсонській області відновлює роботу звільнена від російських окупантів Трифонівська сонячна електростанція. Вона забезпечує жителів області світлом.

Подібні

Новий глава МЗС Німеччини Вадефуль запевнив, що Європа захищатиму Україну “всіма засобами”

“Москві доведеться з нами рахуватись”

СБУ атакувала головні оборонні заводи в тилу Росії, — ЗМІ

Це створило транспортний колапс, адже авіакомпанії скасували сотні рейсів

Келлог оголосив, що Україна готова до створення тимчасової “буферної зони”: хто її контролюватиме

“Вихід із ситуації може полягати у припиненні вогню “на місці”

В ОП розповіли, коли може запрацювати спецтрибунал щодо російської агресії в Україні

Спецтрибунал за злочин агресії проти України створюється фактично за два роки