Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц намагається залагодити дипломатичну суперечку між Римом і Парижем.
Про це пише Financial Times.
Повідомляється, що “напруженість спалахнула” 16 травня, коли президент Франції Еммануель Макрон звинуватив прем’єрку Італії Мелоні в поширенні “неправдивої інформації”. Мелоні не брала участі у зустрічі лідерів з президентом України Володимиром Зеленським та у спільній телефонній розмові з Дональдом Трампом.
“Мелоні поїхала до Албанії на саміт Європейського політичного співтовариства, в якому брали участь 40 європейських лідерів, включаючи Зеленського. Але вона не приєдналася до Мерца, Макрона, прем’єрів Британії Кіра Стармера та Польщі Дональда Туска на засіданні, де вони обговорювали результати російсько-українських мирних переговорів, що відбулися того дня у Стамбулі”, – пише видання.
Європейські лідери, які тоді ініціювали телефонну розмову з Трампом і Зеленським, пізніше опублікували заяву, в якій назвали вимоги Путіна “неприйнятними”.
Коментар Макрона
Прем’єрка Італії заявила журналістам, що її не включили до списку через відмову відправити війська в Україну в рамках запропонованої “коаліції охочих” для забезпечення безпеки після будь-якої мирної угоди.
“Італія вже давно заявила, що не бажає відправляти війська в Україну. Для нас немає сенсу брати участь у форматах, які мають цілі, в яких ми не бажаємо брати участь”, – прокоментувала Мелоні.
Макрон заявив, що розгортання військ не обговорювалося ні в Тирані, ні в Києві на минулих вихідних.
“Дискусія стосується припинення вогню – давайте уникати поширення неправдивої інформації. Її і так достатньо з боку Росії”,- заявив Макрон.
Мерц
Повідомляють, що канцлер Мерц зустрівся з Мелоні напередодні недільної інавгураційної меси Папи Лева XIV у Римі і “спробував пом’якшити напруженість”, заявивши, що обидва лідери згодні з тим, що Італія повинна відігравати свою роль у всіх європейських мирних ініціативах в Україні.
“Відсутність Мелоні в європейському квартеті і відкрита критика з боку Макрона викликала в Італії хвилю обурення. Критики звинуватили її в тому, що вона відсторонила свою країну від прийняття важливих рішень”, – пише видання.
Читайте також: В Італії Мелоні розкритикували через її відсутність на зустрічі європейських лідерів у Києві: в офісі прем’єрки назвали причину
Раніше Мелоні неодноразово заявила, що вона вагається щодо відправлення європейських військ в Україну, і називала це “найскладнішим і найменш ефективним” із різних варіантів.