у березні Україна отримає перший газ з США
Фото: depositphotos.com

В Україну прибула перша цьогоріч партія американського скрапленого газу (LNG) із Польщі.

Про це повідомляє НАК “Нафтогаз України”.

“НАК “Нафтогаз України” у партнерстві з ORLEN забезпечив постачання першої партії американського зрідженого природного газу у 2026 році. Обсяг поставки становить майже 100 мільйонів кубометрів. Цього достатньо для забезпечення газом близько 700 тисяч родин у зимовий період впродовж місяця. Адже додаткові обсяги газу вкрай важливі в період екстремальних морозів і терористичних російських атак на енергетичну інфраструктуру”, – йдеться у повідомленні.

Нині Україна системно працює з міжнародними партнерами, щоб мати ресурс для стабільного проходження зими. Наступні партії американського газу вже законтрактовані та будуть доставлені в Україну протягом лютого-березня. 

Відомо, що танкер із LNG перебував у дорозі 20 днів. Прийом газу відбувся наприкінці січня на LNG-терміналі у місті Свіноуйсьце (Польща). А після регазифікації ресурс уже доступний для потреб України. Загалом у 2026 році поставки LNG зі США для України можуть сягнути до 1 мільярда кубометрів.

Нагадаємо, також раніше повідомлялося, що “Нафтогаз” і ATLANTIC-SEE підписали угоду про постачання газу. А перед тим, у листопаді, польська компанія Orlen і “Нафтогаз” підписали угоду на постачання 100 мільйонів кубометрів скрапленого природного газу із США.

Згодом стало відомо, що у березні цього року Україна почне отримувати перші поставки скрапленого природного газу із США транзитом через Балкани, Румунію та Молдову. Він прибуватиме до грецького термінала.

Подібні

Британія створює для України аналог Storm Shadow без деталей із США: що відомо

Виробники вже задекларували високу готовність до масштабного випуску

“Мадяр” підтвердив атаку на головну підстанцію окупованого Севастополя

Птахи СБС “результативно відпрацювали” 48 оперативних та планових військових цілей за ніч

БЕБ викрило оборудку на ремонті доріг, яка коштувала державі 244 млн грн: Цивінський повідомив деталі розслідування

У “схемі” були задіяни компанії, пов’язані з громадянином РФ

ЗСУ перебили логістику ворога: під ударом опинився міст із Криму та комплекс “Панцир-С”

Під потужний удар потрапили і центри керування дронами окупантів