Поваляєва про владу
Фото: Світлана Поваляєва/ФБ

Мама полеглих захисників – Василя та Романа Ратушних – письменниця Світлана Поваляєва звернулася до влади України на тлі протестів проти ухвалення закону №12414, що обмежує незалежність НАБУ та САП.

У своєму дописі Поваляєва в різкій манері застерегла владу від можливого силового рішення і нагадала, що батькам загиблих воїнів “вже немає що втрачати”.

“Багатир, де загинув мій Василь, вже окупований, Торське, яке Василь звільняв восени 22-го – під загрозою, каже Діпстейт. Ізюмщина, де загинув мій Роман, поки тримається. Таких Василів і Романів – десятки тисяч по всій Україні. Їхнім батькам нема чого втрачати… ви не знаєте, що мертву людину залякати неможливо – і це прекрасно: здохнете у своїх ілюзіях і нечистотах без найскупішого доброго слова навздогін”, – йдеться у дописі.

Брати Ратушні

Обидва брати – Василь і Роман Ратушні, були учасниками Майдану у Києві. Ратушний-молодший був одним зі студентів, яких силовики побили там у 2013 році.

Згодом він очолив ініціативу “Захистимо Протасів Яр”, що боролася із забудовою зеленої зони столиці — там зводив три багатоповерхівки дніпровський забудовник “Дайтона груп”. Цю компанію пов’язують із колишнім чиновником Дніпра Геннадієм Корбаном.

Роман з першого дня повномасштабного вторгнення доєднався до захисту України. Спершу він брав участь у боях під Києвом, а потім у складі 93 бригади “Холодний Яр” звільняв Тростянець, воював на Сумщині та під Ізюмом. Він служив у розвідці 2 мотопіхотного батальйону. Роман загинув 9 червня в бою під Ізюмом.

На честь Романа названу вулицю у Києві поблизу Протасового Яру. 23 листопада 2023 року Київська міська рада  проголосувала за присвоєння заказнику “Протасів Яр” імені Романа Ратушного.

Василь Ратушний – старший брат Романа, був пілотом БпЛА у “Птахів Мадяра”. 27 лютого 2025 року він загинув від прямого прильоту російського FPV-дрона.

Протести: що відбувається

Ввечері 22 липня у великих містах України сотні людей влаштувати акції, вимагаючи ветувати законопроєкт №12414. Протести відбулися у Києві неподалік від будівлі Офісу президента, у Львові, Одесі, Дніпрі. Правоохоронці попередили, що будуть діяти згідно з законом щодо активістів, які зібралися у центрі Києві, після початку комендантської години.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що він не проти акцій протесту, якщо вони не порушують закон.

23 липня Зеленський зібрав усіх керівників правоохоронних та антикорупційних органів для “дуже потрібної, відвертої й корисної розмови”. Однак знову жодним словом не згадав протести у країні.

Тим часом активісти закликали виходити на протести знову.

Подібні

У Німеччині спростували заяву Трампа щодо ракет Patriot для України: не можемо підтвердити, що щось в дорозі

Уряд Німеччини не підтвердив заяву президента США Дональда Трампа щодо перших поставок…

ДБР оголосило підозри трьом працівникам НАБУ за скоєння ДТП і каліцтва людей

У разі доведеності вини їм загрожує до восьми років вʼязниці

Ексзаступник міністра оборони про Умєрова: “Довіри чи поваги у своїх підлеглих він не викликав”

Тому ідея призначити його послом в США, на думку ексзаступника, була вкрай невдалою

Зеленський повідомив, що Київ підготував три ключові теми для нових переговорів у Стамбулі

Незабаром можуть відбутися нові переговори між Україною та РФ, але ніяких точностей щодо цього ще немає